Sahnede Dahi ve Biraz da Deli Bir Aktör: “Benim Adım Feuerbach”

Sahnede Dahi ve Biraz da Deli Bir Aktör: “Benim Adım Feuerbach

Usta oyuncu Selçuk Yöntem, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”ta; tiyatro aşkıyla yanıp tutuşan ve dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide savrulan bir aktörü canlandırıyor. Yöntem’in yanı sıra genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin’in rol aldığı “Benim Adım Feuerbach”, 3 Mart Cumartesi akşamı Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de!

 

22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahnelenen “Benim Adım Feuerbach”, 6 yıl aradan sonra usta oyuncu Yöntem’i tiyatro sahnesinde izleme imkânı sunuyor.

 

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini bir yönetmen tarafından ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan deneyimli bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor.

 

“Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunan “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor.

“Benim Adım Feuerbach”, 3 Mart 2018 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de sahnelenecek. Oyunların biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.  

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here