Kaybolan, Terk Edilen Ama Beklemekten Vazgeçmeyenlerin Hikâyesi: “Baldan Karanlık”

Kaybolan, Terk Edilen Ama Beklemekten Vazgeçmeyenlerin Hikâyesi: “Baldan Karanlık”

 

TOY İstanbul’un büyük ilgi gören, Kemal Hamamcıoğlu imzalı oyunu “Baldan Karanlık” seyircileriyle buluşmaya devam ediyor. “Baldan Karanlık” bu dünyada yalnız olmadığımızı, doğaya ve hayvanlara karşı sorumluluğumuzu, Metin Akdülger’in tek başına sergilediği muhteşem performansıyla tiyatroseverlere bir kez daha hatırlatıyor.

 

Oyuna gelen seyircilerden, sokak hayvanları için mama getirmesini rica eden “Baldan Karanlık” ekibi, toplanan mamaları ormana terk edilen ve barınaklardaki hayvanlara ulaştırarak onları da yalnız bırakmıyor.

 

“Baldan Karanlık”, kaybolan, terk edilen, bekleyen, vazgeçmeyenlerin duygusal ve her şeye rağmen umutlu hikâyesi… İzleyenleri çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet eden oyun, insana kim olduğunu hatırlatan içten ve güçlü anlatımıyla tiyatroseverleri hem sarsıyor hem de sarmalıyor.

 

Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.

 

10 Mart 2018 Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek tek perdelik “Baldan Karanlık” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here