İkincikat’ta Bu Hafta Ne Var?

İkincikat’ta Bu Hafta Ne Var?

BİR YILDIZ BATIYOR | Konuk – ÜÇ KULAK PRODÜKSİYON

14 Mart 20:30, ikincikatSAHNE

Taşrada büyüyüp İstanbul’da oyuncu olan Gökhan, büyük mücadeleler sonunda üne ve paraya ulaşır. Ancak eksik birşeyler vardır. Gerçekten istediği nedir? Nazmi Sinan Mıhçı, bu hikayeyi kuklasıyla birlikte anlatıyor.

Tek Perde>> 90 dak.40 tam TL | öğrenci 30 TL

 

KUARTET | Konuk – TİYATRO ÖTEKİ HAYATLAR
15 Mart 20:30, ikincikatSAHNE

Kuartet, yirmili yaşlarında yeni evli bir çift olan Berk ve Ece’yle, on yılı aşkın süredir evli olan Süreyya ve Edip’in, farklı kombinasyonlarla yaptıkları 13 buluşma aracılığıyla bu dört farklı bireyi cinselliğe ve aşka yaklaşımları üzerinden anlamaya çabalıyor.

Çift olarak tek tek var olabilmek ne kadar mümkündür? Bir kalp birden fazlasını sevebilir mi, peki ya ikiden fazlasını?

Tek Perde >> 85 dak. tam 50 TL | öğrenci 30 TL

 

YAN ROL
16 Mart 19:00, ikincikatSTÜDYO

Siz hiç geçtiniz mi karanlık tarafa?

Bunun için neleri göze alırsınız?
Neleri feda edersiniz?
Nelerden vazgeçersiniz?
Karanlık tarafa geçmek saliselik birşey
Siz buna cesaret edebilir misiniz?
Hayatı boyunca başkalarının hikayesinin yan rolü olan kızın

kendi hikayesinde başrol olma zamanı!
Tek Perde >>  tam 40 TL | öğrenci 20 TL

 

IŞILTILI HAŞERELER
16 Mart 20:30, ikincikatSAHNE

Işıltılı Haşereler, insanın tüketim krizine dair ironik bir kara komedi. Kentsel dönüşüm kapsamında seçilen genç çiftimiz Ollie ve Jill’e, ileride çok değerlenmesi beklenen bir semtte yıkık dökük bir ev vadedilmiştir. Ollie ve Jill, bize bu vadedilen rüya evlerini nasıl elde ettiklerinden bahsetmek isterler.Rüya evlerini elde edebilmek için, yaptıkları bazı şeyler vardır ki aslında çok da iyi sayılmazlar.Bazıları böyle düşünebilir.Ama onlar yine de iyi insanlar, en azından öyle olduklarını umuyorlar. İyi insan olmak için bu yeterli mi? Yani rüya evlerini elde edebilmek için yaptıklarını bize açıklayabilirler mi? Ollie ve Jill durumu bize açıkladıklarında, neyi neden yaptıklarını ve ne için yaptıklarını..
Tek Perde >> 90 dak. tam 60 TL | öğrenci 35 TL

 

İRFAN DEĞİRMENCİ ile Ana Haber
16 Mart 22.30, ikincikatLOFT

20 yıl televizyon haberciliği yapan İrfan Değirmenci, bir yıllık aranın ardından Ana Haber Bülteni ile geri dönüyor! Ancak küçük bir farkla…
Değirmenci, Ana Haber Bülteni’ni İkinci Kat Loft Performans sahnesine taşıyor. Sahnede Ana Haber, kulağa tuhaf geliyor değil mi? İşte bu tuhaflığın içinde ortaya her Salı akşamı, “güleriz ağlanacak halimize” dedirten muhteşem bir performans çıkıyor. Değirmenci, İkincikat’a güncel konulara büyük bir aile meclisi sıcaklığında yorum getirmeye, dertleşmeye, efkar dağıtmaya, ülke ve dünyada olup bitenleri konuşmaya çağırıyor…

Tek Perde >>  tam 60 TL | öğrenci 40 TL

 

100 | Konuk – TİYATRO AN
 17 Mart 18:30, ikincikatSTÜDYO

Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık romanından esinlenerek yazılan “100”, Marquez’in “İnsanın yaşadığı değildir hayat, aslolan hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır.” sözünden yola çıkarak beş karakterin içsel yolculuğuyla, seyircisinin aklını ruhunun derinliklerine indirerek kurcalar. Oyun ölümden sonra gidilen bir “boşluk”ta başlar. Buraya gelenler belirli bir süre içerisinde hayatlarından tek bir anı seçip sonsuzluğu bu tekrar eden anının içinde yaşama şansına! sahip olacaklardır.

 

Tek Perde >>  tam 40 TL | öğrenci 30 TL

 

KASAP
17 Mart 20:30, ikincikatSAHNE

İnsan vicdanı istatistiksel mi çalışır, anlık mı?
Bir canlıyı sinek mi daha iyi temsil eder, inek mi?
Diğer canlıları yemeye karar veren insanoğlu, kendi türünü de yer mi?
Buna önce kendini mi inandırır, etrafındakileri mi?
Kasap vicdanları mı doyurur mideleri mi?
Akla mı yatkınlık, lezzete mi?

 

Tek Perde >> 80 dak. tam 50 TL | öğrenci 30 TL

 

MUSTAFA SAĞIR – Sağır Duymaz Uydurur
17 Mart 22.30, ikincikatLOFT

1983 Samsun doğumlu Mustafa Sağır, yılmadan ve yorulmadan mücadele edip türlü zorluklara göğüs gererek; yeri geldiğinde öz ailesini karşısına alıp; inatla, tırnaklarıyla kazıyarak elde ettiği biricik kariyerini, tam da meyvesini alacağı en verimli çağında, yaşadığı acı bir olay sonucunda sonlandırmak zorunda kaldı. Şimdi bu acı olayın ayrıntılarını verip de konuyu saptırmanın anlamı yok ancak Mustafa için hayatın ciddiye alınacak bir yanı kalmadı.
Komedi için trajedi + zaman derler.
Acılar çekildi, yeterince beklendi.
Şimdi, gülmek zamanı…
Açılış Komedyeni: Akın Aslan
 Tek Perde >>  tam 30 TL | öğrenci 20 TL

 

UNUTULAN | Konuk – YERSİZ KUMPANYA
18 Mart 19.00, ikincikatSAHNE

Mari ve Nıvart çalıştıkları kumpanya tarafından turne sırasında ödemedikleri bir otel masrafı yüzünden otelde rehin bırakılırlar. Borçların ödenmesi otelin temizliği vb. işlerin yapılması ile karşılanacaktır. Ancak burada o kadar uzun zaman kalırlar ki, zamanın akışını anlamayacak duruma gelirler. Unuttukları her şeyi hatırlamak için bir oyununun provalarına başlarlar. Bu oyun zaman zaman iki kadının kendi hikâyeleri ve kökleri ile karşılaşmalarına dönüşür.

Tek Perde >>  50 dak.  tam 40 TL | öğrenci 30 TL

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here