İBB Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü Kutluyor. 

İnsanları Bir Araya Getirmenin En İçten, En Yalın Ve En Evrensel Aracı “Tiyatro”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyor.

Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu Dünya Tiyatro Günü için verdiği mesajda şunları söyledi: “27 Mart Dünya Tiyatro Günü, bu mesleği yücelten tiyatromuzun tüm değerli sanatçılarına, çalışanlarına, salonlara gelerek tiyatroyu tamamlayan bütün seyircilere kutlu olsun!”

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, bu özel gün için verdiği mesajda “Yalnızca bu mesleği yapanların değil, toplumun ve tüm bireylerin en temel ihtiyaçlarından biridir “tiyatro”. Vazgeçilmezlerimizin değerini bilerek yaşadığımız her günün mutluluğuyla 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyorum.” dedi.

27 Mart Tiyatro Günü vesilesiyle, akademisyen, yazar ve eleştirmen Zehra İpşiroğlu’nun hazırladığı Ulusal Bildiri, Şehir Tiyatroları’nın bütün sahnelerinde oyun öncesi okunacaktır.

Bildirileri, Şehir Tiyatroları sanatçıları, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Hikmet Körmükçü, Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde Funda Postacı, Ümraniye Sahnesi’nde Nilgün Kasapbaşoğlu, Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde Tolga Yeter, Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde Derya Çetinel, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde Kubilay Penbeklioğlu, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Yeşim Koçak okuyacaklardır.

27 Mart Salı günü sahnelenecek oyunlar:

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde İ. Ahmet Nuri Sekizinci’nin yazdığı Tarık Şerbetçioğlu’nun yönettiği Hisse-i Şayia(Bir Evlilik Komedisi),

 

Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde Sabahattin Kudret Aksal’ın yazıp Murat Ozan’ın yönettiği Kahvede Şenlik Var,

 

Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde William Shakespeare’in yazdığı, Ulviye Karaca’nın yönettiği Macbeth,

 

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Henrik Ibsen’in yazıp Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği Nora (Bir Bebek Evi),

 

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde Sadık Şendil’in yazdığı Aziz Sarvan’ın yönettiği Bizim Aile,

 

Ümraniye Sahnesi’nde Ahmet Levent Pala’nın yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Saadet Hanım,

 

Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde Noel Coward’ın yazdığı Engin Gürmen’in yönettiği Ben Çağırmadım adlı oyunlarımız ücretsiz olarak 20.30’da sahne alacak.

 

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde oynanacak oyunlar bu yıl da ücretsiz olarak izlenebilecek. Biletler, sehirtiyatrolari.ibb.istanbul adresi, “İBB Şehir Tiyatroları” mobil uygulaması ve oyunların oynanacağı sahnelerin gişelerinden temin edilebilir.

İyi seyirler…

Perdelerin hiç kapanmaması, alkışların hiç dinmemesi dileğiyle.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun…

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here