Hayatın İçinden Zamansız Bir Hikaye: “PAKET SERVİS”

Hayatın İçinden Zamansız Bir Hikaye: “PAKET SERVİS”

Tabu olan fakat normalleşmiş bir konuyu farklı bakış açılarıyla ele alan, zamansız ve gerçeğin içinden bir oyun “Paket Servis”… Başarılı oyunculuklarıyla bu sezon kendilerinden çok söz ettiren Ceren Kaplakarslan, İlkem Ulugün ve Cengiz Orhonlu’nun birlikte rol aldığı, Onur Şenay’ın yönetmenliğini üstlendiği “Paket Servis” oyunu 27 Mart Salı akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de seyircisiyle buluşuyor. İki genç kızın, toplumdaki erkek egemenliğine başkaldırısını eğlenceli ve komik bir üslupla anlatan oyun, izleyicilere eğlenceli anlar yaşatıyor.

 

Hayatta var olmaya çalışan ev arkadaşı iki genç kız, erkeklerin hep kendilerini kandırdıklarını ve önlerine geçtiklerini düşünürler. Erkek dünyasında kadın olarak yaşamanın güçlüklerini ve erkeklerin kadınlara istediklerini yaptıklarını konuşurken bu duruma karşı koymaya karar verirler. Hatta, erkeklerden intikam almak üzere harekete geçerler. Artık sadece, ilk kurbanlarının kim olacağına karar vermeleri gerekmektedir. Aslında kurban çok uzakta değildir, sadece başına geleceklerden haberi yoktur…

 

Tiyatro Şenay’ın, konusuyla herkesi meraklandıran komedi oyunu “Paket Servis”, izleyen herkesi hem heyecanlandıracak hem de çok güldürecek. Siz de erkeklerin dünyasında yaşadığınızı mı düşünüyorsunuz, rekabetin dürüst olmadığına mı inanıyorsunuz, farklı bir bakış açısı mı arıyorsunuz? O zaman “Paket Servis” tam size göre bir oyun.

 

Oyunun hemen ardından ise Gayrettepe KATS Sahne misafirlerini, sinema ve Broadway müzikallerinin şarkılarından en sevilen örneklerle bir yolculuğa davet ediyor. “Hayatımız Müzikal Olsa”da Ayçe Abana’nın sesini takip edip Yunuscan Kaya’nın piyanosu ile hayallerin sınırlarında gezinen dinleyiciler, aynı zamanda bu büyülü maceranın bir parçası da oluyorlar.

 

Tek perdelik “Paket Servis” oyunu 27 Mart 2018 Salı akşamı saat 20.30’da, “Hayatımız Müzikal Olsa” konseri ise aynı akşam oyunun hemen ardından, 22.00’da Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. Her Salı akşamı art arda iki program keyfi sunan etkinliğin biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here