ENKA’da Mart Ayının İlk Konuğu: ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ 

ENKA’da Mart Ayının İlk Konuğu: ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ 

30.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın Mart ayındaki ilk konuğu, Tiyatroadam ekibinin başarılı performansıyla ’Kafkas Tebeşir Dairesi’’ olacak. Bertolt Brecht’in kaleme aldığı kült eser, 6 Mart Salı akşamı seyirciyle buluşacak.

 

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 6 Mart Salı akşamı Kafkas Tebeşir Dairesi oyunu ile Tiyatroadam ekibini ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda konuk edecek.  Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı Kafkas Tebeşir Dairesi; Can Yücel’in kendine has Türkçesi ve Ümit Aydoğdu’nun modern rejisiyle, seyirciyi temposu hiç düşmeyen, heyecanlı bir maceraya sürükleyecek.

 

“Bir çocuğu doğuran mı annesidir, yoksa onu yetiştiren mi?” sorusu etrafında şekillenen oyun; seyircilere iyilik, dürüstlük, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini ve emek- mülkiyet ilişkisini sorgulatacak. Baransel Gürsoy, Deniz Özmen, Ediz Akşehir, Esra Şengünalp, Gökhan Azlağ, Pelin Bölükbaş, Rana Büyükyılmaz ve Serdar Akülker’in rol aldığı oyun saat 20.30’da başlayacak.

 

Tam: 50 TL ve Öğrenci: 30 TL olarak fiyatlandırılan “Kafkas Tebeşir Dairesi’’ performansının biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, 5 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here