Dizeler ve Seslerle Benzersiz Bir Şehir Hikayesi: ‘İstanbul Deyince’  

Dizeler ve Seslerle Benzersiz Bir Şehir Hikayesi: ‘İstanbul Deyince’  

Gerçek İstanbul tutkusunu ve şehrin yüzlerce yıllık hikâyesini, müzikler, sesler ve İstanbul üzerine yazılmış şiirlerle anlatan “İstanbul Deyince” oyunu, 11 Mart Pazar günü ve 15 Mart Perşembe akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de seyircisiyle buluşacak. 15 Mart Perşembe akşamı oyunun hemen ardından ise müzisyen Işık, piyano eşliğinde sevilen şarkılardan oluşan bir repertuarı seslendirecek.

 

Perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu’nun, 3. yüzyıldan günümüze kadar İstanbul üzerine yazılmış şiirleri derlediği “İstanbul Deyince” adlı şiirli-vurmalı gösteride; Orhan Topçuoğlu, Eda Özel ve Onur Şenay aynı sahnede buluşuyor. ‘İstanbul sesleri’nin Orhan Topçuoğlu’nun sıra dışı ve usta yorumuyla dinlenebileceği oyunda; yaşadığımız şehrin hikâyesi, şehrin kendi sesleriyle birlikte anlatılıyor.

 

“Aşk”, “Başka Bahara” ve “Öğrendim” adlı single çalışmalarıyla dinleyicileriyle buluşan Işık ise, “Işık Söylüyor” başlıklı konser serisi kapsamında Gayrettepe KATS Sahne’de sevdiği şarkılardan oluşan bir repertuarı seslendiriyor. Dünya listelerinden Türk pop klasiklerine geniş bir repertuarı, Emin İnal’ın piyanosu eşliğinde seslendiren Işık, liste başı olmuş birçok şarkıyı piyano versiyonuyla dinleyicilere sunmanın heyecanını yaşıyor.

 

Sözleri ve sesleriyle benzersiz bir şehir hikâyesi anlatan “İstanbul Deyince”, 11 Mart 2018 Pazar günü saat 17.00’de, 15 Mart 2018 Perşembe akşamı ise 20.30’da Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. “Işık Söylüyor” başlıklı konser ise 15 Mart’ta oyunun hemen ardından, 21.30’da gerçekleşecek. Etkinliklerin biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

“İSTANBUL DEYİNCE”

TİYATRO ŞENAY

 

Derleyen

Orhan Topçuoğlu

 

Yöneten

Özdemir Çiftçioğlu

Yönetmen Yardımcısı

Ümit İlban

 

Dekor

Onur Şenay

 

Işık

Cengiz Orhonlu

 

Kostüm

Özdemir Çiftçioğlu

 

Fotoğraf

Fethi Karaduman

 

Afiş Tasarım

Berkcan Okar

 

Oyuncular

Orhan Topçuoğlu

Eda Özel

Onur Şenay

 

Prodüksiyon

KATS Sahne

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here