“Benim Adım Feuerbach” 17 Mart’ta Avrupa  Yakasında, 19 Mart’ta Anadolu Yakasında!

“Benim Adım Feuerbach” 17 Mart’ta Avrupa  Yakasında, 19 Mart’ta Anadolu Yakasında!

Deneyimli bir aktörün, bir seçmeye katılmak üzere uzun yıllar ara verdiği tiyatro sahnesine dönüşü, “Benim Adım Feuerbach” oyununda! Selçuk Yöntem’in, Ayşenil Şamlıoğlu yönetmenliğinde yorumladığı ve muhteşem oyunculuğunu sahneye koyduğu “Benim Adım Feuerbach”, 17 Mart Cumartesi akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 19 Mart Pazartesi akşamı ise Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde!

 

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan deneyimli bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor. Usta oyuncu Selçuk Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

 

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor. Oyun, aynı zamanda Yöntem’in 6 yıl aradan sonra sahneye çıktığı ilk oyun olma özelliği taşıyor.

 

“Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunan “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor.

 

“Benim Adım Feuerbach”, 17 Mart 2018 Cumartesi akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 19 Mart 2018 Pazartesi akşamı ise Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here