“Benim Adım Feuerbach” 11 Mart’ta Anadolu Yakasında!

“Bu  Yaşamda  Ben De  Varım ” Diyenlerin Çığlığı,“Benim Adım Feuerbach” Oyunuyla Tiyatro Sahnesinde!

 

Selçuk Yöntem’in, Ayşenil Şamlıoğlu yönetmenliğinde yorumladığı ve muhteşem oyunculuğunu sahneye koyduğu “Benim Adım Feuerbach” oyunu, 11 Mart Pazar akşamı CKM’de Anadolu yakasındaki tiyatroseverlerle buluşacak. AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun, “Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunuyor.

 

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini bir yönetmen tarafından ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan deneyimli bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor.

 

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor. Oyun, aynı zamanda Yöntem’in 6 yıl aradan sonra sahneye çıktığı ilk oyun olma özelliği taşıyor. Usta oyuncu Selçuk Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor. “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor.

“Benim Adım Feuerbach”, 11 Mart 2018 Pazar akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) sahnelenecek. Oyunların biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.  

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here