AşkÖlsün’de Kahkaha ve Hüzün Bir Arada! 

‘AşkÖlsün’de Kahkaha ve Hüzün Bir Arada! 

Bir yandan güldürürken bir yandan da izleyenleri ilişkilere, gündelik hayata dair hem eğlenceli hem de hüzünlü bir sorgulamaya davet eden “AşkÖlsün” oyunu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Baba Sahne’de! Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik ödüllü bir performans sahnelediği “AşkÖlsün”, sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesini sahneye taşıyor.

 

42.İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde kendisine En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün”de Günay Karacaoğlu, Songül karakterine hayat veriyor. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren Songül, başından geçen talihsiz olaylara, girdiği işlerde tutunamamasına, kandırılmalarına, aldatılmalarına rağmen mutlu olmak için arayışlarından asla vazgeçmiyor.

 

Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgârda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

 

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği “AşkÖlsün” oyunun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

8 Mart 2018, Perşembe akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “AşkÖlsün” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here