Şubat’ta Sanat ve Eğlencenin Kalbi DasDas’ta Atmaya Devam Ediyor!

Şubat’ta Sanat ve Eğlencenin Kalbi DasDas’ta Atmaya Devam Ediyor! 

İstanbul, Batı Ataşehir’de sanat ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya devam ediyor. Şubat ayında da DasDas en sevilen tiyatro oyunlarına, konserlere ve stand up gösterilerine ev sahipliği yapacak.

 

6 Şubat Salı akşamının kahkaha makinası ise stand-up şovuyla DasDas’ta sahne alacak olan BKM Mutfak komedyenlerinden Cihan Talay olacak. Uzun yıllara dayanan doğaçlama tiyatro tecrübesi ve kısa bir süredir parçası olduğu skeç ekibiyle üretmeye devam eden komedyen, İstanbul ve farklı şehirlerdeki pek çok Açık Mikrofon ve komedi gecelerindeki performansıyla da adından söz ettirmeyi başardı.

Ersin Umut Güler‘in yönettiği, Yolcu Tiyatro’nun yeni oyunu Kürklü Venüs 7 Şubat’ta “DasDas Sahne”de izleyicilerle buluşacak. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler farklı karakterleri oynayarak rolden role giriyorlar.

7 Şubat akşamı ayrıca DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.

9 Şubat akşamı “DasDas Sahne” dillere dolanan şarkıları ve kendine has üslubuyla kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaşan Büyük Ev Ablukada’yı ağırlayacak. Son dönemlerde daha farklı bir hamleyle elektronik çizgiye geçiş yapmaya karar veren grubun son albümü “Fırtınayt”, hem Büyük Ev Ablukada’yı hem de dinleyicileri yepyeni bir frekansa sürükledi. Sahne enerjileri ve iletişimlerindeki samimiyetle, seyirciye aradığını fazlasıyla bulduran grup; Fırtınayt albümüyle DasDas seyircisine yeni bir müzikal deneyim sunacak.

İstanbul Modern‘in 10 Şubat günü gerçekleştireceği “Kübist Kolajlar” atölye çalışması çocukların, çağdaş sanatta kübizm akımını tanımalarını, bu akımın en önde gelen temsilcilerinin sanat çalışmalarından örneklerini incelemelerini, kendi kübist resimlerini oluşturmalarını sağlayacak.

“DasDas”ın kapalı gişe oyunu “Joseph K” 10 Şubat’ta sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor. “JosephK.”

Geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye turnesine devam eden Hayko Cepkin, bir yandan da ‘Akustik’ konserleriyle izleyicisine bambaşka bir performans sunuyor. Akustik konserler Hayko Cepkin’in kendi şarkılarının yanı sıra, son albümündeki cover şarkıların ‘akustik’ düzenlemelerini de içeriyor. DasDas’a ilk kez konuk olacak Cepkin, 10 Şubat akşamı müzikseverlerle buluşacak.

11 Şubat Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

“DasDas Sahne”de 11 Şubat Pazar günü başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği “Çirkin oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor.

Stef Smith’in yazdığı, İbrahim Çiçek’in yönettiği, Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı “Yutmak” oyunu 13 Şubat akşamı DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Geçtiğimiz sezon birçok ödül alan Craft Tiyatro’nun oyununda özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesi anlatılıyor.

Ayça Şen gitarı ile DasDas’ta bambaşka bir performansla sevenlerinin karşısına çıkacak. Daha önce hiçbir yerde söylemediği, hayatın derinliklerinden gelen, güldüren, ağlatan; hayatın görmeye üşendiğimiz, yaşamaya cesaret edemediğimiz hikayelerini anlatmak için Deli Diilim Ben adlı performansı ile 13 Şubat’ta DasDas’ta olacak.

Judith Liberman yeni kitabı “Masallarla Yola Çıkın yayımlanmasının ardından DasDas’ta sanat ve masal severlerle buluşuyor. Liberman 14 Şubat Çarşamba akşamı “Aşk Masalları” etkinliğinde masalların tılsımlı yolunda, bütün yetişkinleri hayal dünyasının kapılarını açmaya çağırıyor.

14 Şubat akşamı ayrıca DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.

Geçtiğimiz sezon DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 15 Şubat akşamı tiyatroseverlerle yeniden buluşacak. Hemzemin prodüksiyonu oyunda Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.

16 Şubat’ta bu sezonun “DasDas” prodüksiyonlu oyunu Uyarca sahnede olacak. Friedrich Dürrenmatt’ın yazdığı oyunun yönetmenliğini usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan üstleniyor. Dikkat çekici oyuncu kadrosunda Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Serhan Onat, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan yer alıyor.

Ceren Ercan’ın yazdığı Türkiye üçlemesinin (Seni Seviyorum Türkiye, Berlin Zamanı, Tahran Rüyası) ikinci oyunu olan “Berlin Zamanı” DasDas’ta ilk kez 16 Şubat akşamı tiyatroseverlerle buluşacak. Alman yönetmen Frank Heuel tarafından hem İstanbul’da hem de Bonn’da eş zamanlı olarak sahnelenen “Berlin Zamanı”nda Ezgi Çelik, Tuğçe Altuğ ve Kutay Kuntoynuyor.

16 Şubat akşamı ayrıca son dönemin en beğenilen kadın vokallerinden Özge Fışkın da “Başka Şarkılar” programı ile müzik severlerin karşısına çıkacak. 2007’de “Kilitler” adlı ilk solo albümünü çıkaran Fışkın’ın 2012’de yayınlanan ikinci albümü “Bir Avuç Fotoğraf”ın prodüktörlüğünü Demir Demirkan ve Sertab Erener üstlendi.  2015 yılında “Herşeyin 1 Zamanı Var” isimli albüm çalışmasını yayınlayan Özge Fışkın 2017’de “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünde Tuna Kiremitçi’ye ait “Bana Sebepsin” isimli şarkıyı düet olarak seslendirdi. Özge Fışkın konserlerine bir cover projesi olan “Başka Şarkılar” ile devam ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here