İstanbul Deyince 15 Şubat’ta KATS Sahne’de!

İstanbul’un Uğradığı Haksızlıkları Gerçek İstanbul Tutkusunu Şiir
Ve Müzikle Anlatan Benzersiz Bir Gösteri Başlıyor:

“İSTANBUL DEYİNCE”

 

İstanbul hakkında yazılmış şiirlerden bir derlemeyle, İstanbul sevgisini, eski İstanbul’a duyulan özlemi ve şehrin dönüşüm hikâyesini anlatan, Tiyatro Şenay’ın yeni oyunu “İstanbul Deyince” sanatseverlerle buluşuyor! Seyircilerin, İstanbul’un hikayesini, yüz yıllardır İstanbul üzerine yazılmış şiirlerle izleyeceği şiirli-vurmalı gösteride, perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu da İstanbul’un seslerine hayat verecek. Topçuoğlu’nun yanı sıra Eda Özel ve Onur Şenay’ın da rol aldığı “İstanbul Deyince”, 15 Şubat Perşembe akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de gerçekleşecek prömiyerine, İstanbul tutkunu herkesi bekliyor.

 

“İstanbul Deyince” aklımıza neler gelir neler; bir vapurun çığlığı, bir martının sesi, bir şiirin rüzgârı, bir şarkının ezgisi… “İstanbul Deyince” aklımıza bir masal geliyor. Çağlar boyunca aşk, nefret, özlem ve umut olmuş, hem varlık hem yokluk olmuş bir şehrin başrolde olduğu “İstanbul Deyince” oyununda; sevdiğimiz ve hasret kaldığımız İstanbul’un yok oluş hikâyesini şiirlerden dinliyor, İstanbul’a yapılan ihanetle yüzleşiyoruz.

 

Perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu’nun, milattan sonra 3. yüzyıldan günümüze kadar, İstanbul üzerine yazılmış şiirleri derlediği “İstanbul Deyince” adlı şiirli-vurmalı gösteride; Orhan Topçuoğlu, Eda Özel ve Onur Şenay aynı sahnede buluşuyor. ‘İstanbul sesleri’nin Orhan Topçuoğlu’nun sıra dışı ve usta yorumuyla dinlenebileceği oyunda; yaşadığımız şehrin hikâyesi, şehrin kendi sesleriyle birlikte anlatılıyor.

 

Özdemir Çiftçioğlu’nun yönetmenliğini, Ümit İlban’ın yardımcı yönetmenliğini, Cengiz Orhonlu’nun ışık yönetmenliğini üstlendiği oyunun dekoru Onur Şenay, kostümleri Özdemir Çiftçioğlu, afiş tasarımı Berkcan Okar, fotoğrafları ise Fethi Karaduman imzası taşıyor.

Tiyatro Şenay’ın, sözleri ve sesleriyle benzersiz bir şehir hikâyesi anlatan “İstanbul Deyince” adlı yeni oyununun prömiyeri 15 Şubat 2018, Perşembe akşamı gerçekleşecek. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

“İSTANBUL DEYİNCE”

TİYATRO ŞENAY

 

Derleyen

Orhan Topçuoğlu

 

Yöneten

Özdemir Çiftçioğlu

Yönetmen Yardımcısı

Ümit İlban

 

Dekor

Onur Şenay

 

Işık

Cengiz Orhonlu

 

Kostüm

Özdemir Çiftçioğlu

 

Fotoğraf

Fethi Karaduman

 

Afiş Tasarım

Berkcan Okar

 

Oyuncular

Orhan Topçuoğlu

Eda Özel

Onur Şenay

 

Prodüksiyon

KATS Sahne

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here