‘Baldan Karanlık’ 3 Mart’ta Toy İstanbul’da!

Tiyatroseverlerden Büyük İlgi Gören “BALDAN KARANLIK”, 3 Mart’ta Toy İstanbul’da! 

Sahnelenmeye başladığı ilk günden bu yana tiyatroseverler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle takip edilen “Baldan Karanlık” oyunu, TOY İstanbul’da seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp yönettiği, Metin Akdülger’in tek başına muhteşem bir performans sergilediği “Baldan Karanlık”, bir köpeğin hikâyesi üzerinden insanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorguluyor.

 

“Baldan Karanlık”, kaybolan, terk edilen, bekleyen, vazgeçmeyenlerin duygusal ve her şeye rağmen umutlu hikâyesi… İzleyenleri çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet eden “Baldan Karanlık”, insana kim olduğunu hatırlatan içten ve güçlü anlatımıyla tiyatroseverleri hem sarsıyor hem de sarmalıyor.

 

TOY İstanbul’un kendi prodüksiyonu olan ikinci oyunu olan “Baldan Karanlık”ın ekibi ayrıca seyircilerden, oyuna gelirken sokak hayvanları için mama getirmelerini rica ediyor. Ekip, oyun sonrasında toplanan mamaları barınaklara ve ormana terk edilen hayvanlara götürüyor.

 

Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.

 

3 Mart 2018 Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek tek perdelik “Baldan Karanlık” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here