ENKA 30. Yıl Tiyatro Buluşmaları Üç Özel Performansla Başlıyor!

ENKA 30.Yıl Tiyatro Buluşmaları Üç Özel Performansla Başlıyor! 

30.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 30 Ocak Salı akşamı Pürtelaş Tiyatro’nun “Martı” oyunu ile seyirciyi selamlayacak. Tilbe Saran, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Ecem Uzun’un da aralarında olduğu geniş bir kadroyla sahneye taşınacak oyunu; 31 Ocak’ta Zuhal Olcay ve Burak Sergen’i aynı sahnede buluşturan “Aşk Halleri” ve 2 Şubat’ta Studio Oyuncuları’nın Godot’yu Beklerken performansları takip edecek.

 

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 30. Yıl Tiyatro Buluşmaları’na 30 Ocak Salı akşamı sezonun büyük beğeni toplayan oyunu Martı ile merhaba diyecek. Anton Çehov’un oyun yazarlığında bir dönüm noktası olarak nitelendirilen ve tiyatro sanatının kilometre taşlarından biri olarak kabul edilen eseri, Pürtelaş Tiyatro’nun modern yorumuyla seyirciyle buluşacak. Hayata, aşka, sanata ve kendine dair bir arayışın içinde sürüklenen günümüz insanının içinde bulunduğu ataleti yansıtan oyun; Tilbe Saran, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Boran Kuzum, Kayhan Açıkgöz, Şerif Erol, Serdar Orçin, Sevil Akı, Yasin Bardakçı, Cem Cücenoğlu ve Ecem Uzun’dan oluşan geniş bir kadro ile ENKA sahnesine konuk olacak.

 

Özlem, Vazgeçiş ve Geri Dönüşün “Aşk Halleri”

Programın ikinci konuğu 31 Ocak’ta sahnelenecek “Aşk Halleri” olacak. 8 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine dönen Zuhal Olcay ile Burak Sergen’i aynı sahnede buluşturan ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle ilk kez Türkçe olarak sahnelenecek “Aşk Halleri”; yıllar önce konservatuvarda birlikte tiyatro okuyan iki sevgili Liz ve Richard’ın, 30 yıl önce oynadıkları mezuniyet oyunlarını tekrar sahneye koymak için uzun zaman sonra bir araya gelişlerinin duygusal hikayesini aktaracak.  

 

Sonu Gelmeyen Bekleyiş: Godot’yu Beklerken

30.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın ilk haftasının son konuğu ise, kuruluşlarının 30. yıl dönümünü kutlayan, dinamik ve genç Studio Oyuncuları olacak. Samuel Beckett’in büyük eseri Godot’yu Beklerken, Türk tiyatrosunun öncü isimlerinden Şahika Tekand’ın yönetmenliği ve Onur Berk Arslanoğlu, Cem Bender, Sedat Kalkavan, Nazlı Deniz Korkmaz, Nilgün Kurtar, Mehmet Okuroğlu ve Yiğit Özşener’in başarılı oyunculuklarıyla,  2 Şubat Cuma akşamı ENKA sahnesinde olacak.

 

Buluşmalar kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da gerçekleştirilecek.

 

İlk hafta performansları Tam: 60 TL ve Öğrenci: 30 TL olarak fiyatlandırılan 30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz. 

30.YIL ENKA KÜLTÜR SANAT MÜZİK BULUŞMALARI

30 OCAK – 5 NİSAN 2018

ENKA İBRAHİM BETİL ODİTORYUMU

 

30 Ocak 2017 Salı

Saat: 20:30

Pürtelaş Tiyatro

Martı

 

31 Ocak 2018 Çarşamba

Saat: 20:30

Aşk Halleri

 

02 Şubat 2018 Cuma

Studio Oyuncuları

Godot’yu Beklerken

 

06 Şubat 2018 Salı

Ankara Sanat Tiyatrosu

Bir Valize Ne Sığar ki?

 

12 Şubat 2018 Pazartesi

Altıdan Sonra Tiyatro & D22

Hayvan Çiftliği

 

17 Şubat 2018 Cumartesi

Barış için Müzik Orkestrası & The Nucleo Project

 

27 Şubat 2018 Salı

Şafakta Buluş Benimle – DOT

 

06 Mart 2018 Salı

Tiyatroadam

Kafkas Tebeşir Dairesi

 

13 Mart 2018 Salı

Mam’art Tiyatro

Kızgın Damdaki Kedi

 

20 Mart 2018 Salı

Semaver Kumpanya  

Akşam Yemeği

 

27 Mart 2018 Salı

Çiğdem Erken

Sahnelerden Aşk Şarkıları

 

3 Nisan 2018 Salı

Çıplak Ayaklar Kumpanyası – Sar

 

5 Nisan 2018 Perşembe

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Anasanat Dalı – Balenin Yıldızları

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here