‘Aşkölsün’ Baba Sahne’de!

Mutluluk arayışında, tek başına ama koca yürekli bir kadın:

“AŞKÖLSÜN”

Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan, mutluluğu bulmak için hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadın Songül ve onun trajikomik hayat hikâyesi: “AşkÖlsün”! Günay Karacaoğlu’nun hem güldüren hem duygulandıran hem de sorular sorduran ödüllü performansı ile “AşkÖlsün” 29 Ocak Pazartesi akşamı Baba Sahne’de!

Büyük ilgi gören “AşkÖlsün”; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesi. Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgârda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

“AşkÖlsün” oyununda, başından geçen tüm talihsiz olaylara rağmen mutluluğu aramaktan hiç vazgeçmeyen Songül karakterini canlandıran Günay Karacaoğlu, bu muhteşem performansıyla 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği “AşkÖlsün” oyunun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

29 Ocak 2018, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “AşkÖlsün” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here