“Şoför Nebahat” Aralık Ayı Programı!

Yeşilçamın unutulmaz eseri “Şoför Nebahat”, ilk defa bir tiyatro oyunu olarak Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından bu sezon seyirciyle buluşacak..

Babası öldükten sonra ailesine bakmak için baba mesleği olan taksi şoförlüğünü yapmaya başlayan Nebahat’in hikayesinin anlatıldığı Şoför Nebahat ilk defa bir tiyatro oyunu olarak sahneleniyor. Sinemada Sezer Sezin, Fatma Girik, Belgin Doruk, Nebahat Çehre gibi usta oyuncuların canlandırdığı Şoför Nebahat karakterine tiyatro sahnesinde Çiğdem Tunç hayat veriyor. Barış Bölükbaşı tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Çiğdem Tunç’un yaptığı oyunun kadrosunda ise birbirinden değerli oyuncular yer alıyor.

4 Aralık’ta Grand Pera Emek Sahnesi’nde galası gerçekleştirilen oyunun ilk gösterimi 30 Ekim’de Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Dans gösterileri eşliğinde keyifle izleyeceğiniz “Şoför Nebahat” oyunu sezon boyunca birçok farklı şehirde tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek…

 

“Şoför Nebahat” Aralık ayı programı:

8 Aralık-Şile Kültür Merkezi

22 Aralık-Silivri Önder Yılmaz Sahnesi

23 Aralık-Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi

Yazan: Barış Bölükbaşı
Yöneten: Çiğdem Tunç
Yönetmen Yardımcısı: Alper Çorumluoğlu
Afiş: Şahin Tuhan
Müzik: Nida Şan
Dekor: Cihan Aşar
Sahne Tasarım Kostüm: İpek Sağlam ve ARMT kostüm
Işık ve Ses: Abdullah Koç
Koreografi: Pınar Ataer

Oyuncular

Çiğdem Tunç, Murat Parasayar, Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Deniz Salman, Gökçe Çiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Melek Karabiber, Derya Yıldız, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal, Soykan Kişioğlu

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here