Gnelev’in yeni oyunu ‘Rausch’ 12 Aralık Garaj İstanbul’da Gala Yapıyor!

Rausch, Alman oyun yazarı Falk Richter’in Türkçe’ye çevrilmiş ve Türkiye’de sahneye konacak olan ilk oyunu.

RAUSCH: MODERN DÜNYANIN UĞULTUSUNDA DALGALANAN BİREYLER

Batı dünyasının yoğun yerleşim merkezlerinde insanoğlunun eşleşmesi neredeyse imkansız hale gelmiştir. Neoliberal modernitenin deregülasyon çabaları, 21. yüzyılda artık evlilik kurumunu da etkisi altına almış, büyük ve küçük aşklar için bulunabilecek eşlerin sayısı iyice artmıştır.

Son ütopyamız olan AŞK sarhoşluğu sıkı bir pazar kavgasına dönüşmüştür. Ve asıl iş aşkı bulduğumuzda başlar: İlişkinin devamı üzerine, kendimiz üzerinde çalışmak zorundayızdır. Güvenlikli alanlarımızı ortadan kaldıran, yaşama anlam ve derinlik katan duyguların baştan çıkarıcılığını tam olarak yaşayabiliyor muyuz? Kontrolü elden bırakmak, sınırlarımızı açmak gibi gizli özlemlerimizi artık sadece tüketimin, çalışma hayatının ya da borsanın bize sunduğu (imkanlarda) mutluluklarda mı bulabiliyoruz sadece?

Modern dünyanın bireyleri olarak zorlukla kazandığımız özgürlük ve sorumluluklar bir lanete mi dönüştü?

RAUSCH

Yazan: Falk Richter

Yöneten: Turgay Doğan

Koreografi: Beliz Demircioğlu

Müzik: KAOSMOS

Yön. Yardımcısı: Müje Selek

Oynayanlar: Tuğçe Aydın, Cem Büyük, Gökşen Coşkunyuva, Seçkin Çınar, Beliz Demircioğlu Cihandide, Doğa Demirhan, Didem Kırış, Berk Kristal, Semra Morgil, Öykü Oktay, Özge Özel, Tolga Sarıaydın, Buğra Can Şahin, İpek Taşdan
GALA: 12 Aralık 2017, saat 20:30. Yer: GARAJ. 
(Oyun sonrası izleyicilerle soru – cevap buluşması olacaktır.) 

 

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here