Toy İstanbul’da Yeniden ‘Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin’ ve ‘Çıkmaz Sokak Çocukları’…

Öyküleri 1950’lerden bugüne uzanan üç kadının; bir anneanne, bir anne ve bir torunun dokunaklı, gerçekçi hikâyesi: “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”… Kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeşin ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dahil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikâyesi: “Çıkmaz Sokak Çocukları”… Büyük beğeni toplayan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” ve “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunları, 25 ve 29 Kasım’da TOY İstanbul’da!

 

TOY İstanbul’un 25 Kasım 2017, Cumartesi akşamı sahnesinde ağırlayacağı “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM tarafından sahneleniyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda, Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz birlikte rol alıyor. Arka fonuna İstanbul’u alan “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, bir aileden üç kuşak kadının, sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri ve iç seslerinden oluşan bir dertlenme, kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik dokunaklı, gerçekçi bir hikâye…

 

Yan Etki tarafından sahneye konan “Çıkmaz Sokak Çocukları” da 29 Kasım 2017, Çarşamba akşamı yeniden TOY İstanbul’da sahnelenecek. Lyle Kessler’in yazdığı, Tolga Turna’nın Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini Serkan Üstüner’in üstlendiği oyunda; İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı birlikte rol alıyor. “Çıkmaz Sokak Çocukları”, kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeşin ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dahil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikayesini sahneye taşıyor.

Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here