“Off-Broadway” Tarzı Tanıtım Konseriyle Bir İlke İmza Atan “Tahir İle Zühre” Müzikali…

Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulmuş “Tahir ile Zühre” müzikali, Türkiye’de ilk kez “Off-Broadway” yöntemini uygulayarak bir müzikali gösterime girmeden önce konser formatında seyirciyle buluşturacak! Tanıtım ve destekçi bulmaya yönelik, senelerdir Broadway’de uygulanan yöntemi Türkiye’ye taşıyan “Tahir ile Zühre” müzikali, tamamen “Broadway matematiği” ile yazılmış ve bestelenmiş olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Müzikalin 19 Aralık Salı akşamı, Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek tanıtım konserinin biletleri satışa çıktı.

Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan, Eylem Pelit’in bestelediği “Tahir ile Zühre” müzikali için Türkiye’de ilk kez “Off-Broadway” yöntemi uygulanacak. Toplam süresi yaklaşık 2,5 saat olan müzikal, seyircisiyle önce, tüm oyuncuların sahne alacağı 90 dakikalık bir konser aracılığıyla buluşacak. “Tahir ile Zühre” müzikalinin 19 Aralık Salı akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek tanıtım konseriyle, oyunun müzikal olarak sahnelenebilmesi için gerekli desteği bulması amaçlanıyor.

Duygu Varlıer’in yapımcılığını, Onur Turan’ın yönetmenliğini üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda; Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Geç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer alıyor. Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan müzikalin besteleri Eylem Pelit’in, kreatif iletişim direktörlüğü Aslı Varlıer Pelit’in, koreografisi ise Nur Sonbahar’ın imzasını taşıyor. Mekân sponsorluğunu Zorlu PSM’nin üstlendiği müzikalin sanatçı kostümlerinin sponsorluğu, aynı zamanda kostümleri hazırlayan Arzu Kaprol’e, orkestra kostümlerinin sponsorluğu ise Hatemoğlu’na ait. Konser günü gerçekleşecek kokteylin sponsorluğunu Traxys, yayım sponsorluğunu ALFA Yayıncılık, web tasarım sponsorluğunu Novabis, davetiye dağıtım sponsorluğunu ise Aktif Dağıtım üstleniyor.

“Tahir ile Zühre” müzikalinin tanıtım konseri; 19 Aralık 2017, Salı akşamı saat 20.30’da Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde izlenebilir. Konser biletleri, Biletix’te, zorlupsm.com’da ve Zorlu PSM gişelerinde!

 

“TAHİR ile ZÜHRE” HAKKINDA

Anadolu Selçuklu döneminde, sultanın kızıyla vezirin oğlunun dillere destan aşkını anlatan “Tahir ile Zühre”, 15. yüzyıldan beri ozanlar tarafından manilerle dile getirilen bir masaldır. Çocukken kardeş olduklarını sanarak büyüyen, ergenliğe ulaştıklarında akraba olmadıklarını öğrenen ve birbirlerine delicesine âşık olan Tahir ile Zühre’nin birliktelikleri, anne Hatun’un akıl almaz engelleri ile karşılaşır. İhanet, sürgün, hapis sürecinde sürüklenen ve trajediye dönüşen masal, Anadolu kökenli bir “Romeo ve Juliet” hikâyesidir. “Tahir ile Zühre” müzikali de bu özgün Anadolu masalı üzerine kurulmuştur

 

 

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here