DasDas Kışa Müzik, Tiyatro ve Kahkahalarla Girecek!

İstanbul, Batı Ataşehir’de müzik, tiyatro ve eğlencenin kalbi “DasDas”ta atmaya devam ediyor. Kasım ayının sonuna doğru gelirken, “DasDas” kışa en sevilen tiyatro oyunları, konserler ve stand-up şovları ile girecek.

 Türk müziğinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa, 25 Kasım Cumartesi akşamı DasDas’ta müzikseverleri gelenekselden hipnotik olana doğru saykedelik bir yolculuğa çıkaracak.

“DasDas Sahne”de 25 Aralık’ta başarılı oyuncu İbrahim Selim’in yönettiği Çirkin oyunu sahnelenecek. Ali Yoğurtçuoğlu, Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu oyunda rol alıyor. Marius von Mayenburg’un kara komedisi Çirkin insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyayı farklı bir anlatımla seyirciye aktarıyor.

21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında geçtiğimiz hafta prömiyerini yapan, Anton Çehov’un ünlü eserinden uyarlanan “Martı” 27 Kasım akşamı ilk kez DasDas seyircisi ile buluşacak. Serdar Biliş yönetmenliğinde, Tuğçe Tuna’nın koreografisindeki “Martı”nın oyuncu kadrosunda Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı ve Cem Cücenoğlu yer alıyor.

27 Kasım’da DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.

28 Kasım Salı akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.

Ayrıca 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden komik hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle cemiyet ortamında sayılan ve sevilen bir komedyen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem’i ağırlayacak.

 “DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 29 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Modern zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye’nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan sevilen şarkılarıyla 29 Kasım’da DasDas’ta ilk kez sahne alacak.

 

 

 

 

Paylaş

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here