Tiyatro Keyfi 2017 – 2018 sezonuna 8 eserle giriyor

2013’te uluslararası bir kuruluş olan Emma Art’ın bir markası olarak Kemal Başar’ın sanat yönetmenliğinde kurulan Tiyatro Keyfi, 4 aylık oyun programını açıklayan ve satışa sunan ilk özel tiyatro oldu.

Ana salonu olan Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’nin yanı sıra bu sezondan başlayarak Kadıköy yakasında Duru Tiyatro’da da düzenli olarak perde açacak olan topluluk, devam eden 8 eseriyle bir repertuar tiyatrosu özelliğini taşıyan ülkedeki birkaç özel tiyatrodan biri konumunda.

Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Kemal Başar gibi usta oyuncuların rol aldığı “Çocuk İstiyorum”, müzisyen Özgün’ün ilk kez tiyatro sahnesinde yer alacağı ve orkestrasıyla birlikte canlı performans sergileyeceği, aynı zamanda down sendromuna dikkat çekecek olan “Gözlerin Ardında – Müzikal” gibi yeni eserlerinin provalarında olan topluluk, bu sezon Las Vegas’tan Sydney’e 300’den fazla gösteri yapmış Kubilay QB Tunçer’in “Akıllı Çocuklar Kulübü”nü de çocuklar için sahneliyor.

Camille – Taşın Kalbi”, “Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış”, “Öykülerden Oyunlar”, “Cahide Sonku Müzikali”, “Aşk ve Mucize – Ekstravaganza”, “Ted Bundy”, Tiyatro Keyfi’nin devam eden diğer eserleri.

Tiyatro Keyfi sezonu özgür yaşantısı ve önyargılara başkaldırrmasıyla dünyada kadın haklarının sembolü haline gelen, hayatının son 25 yılını akıl hastanesinde geçirmek zorunda kalan Camille Claudel ve büyük heykeltraş Auguste Rodin’in sancılı ilişkisinin ardında dünyada kadına bakışın konu edildiği Kültür Bakanlığı destekli “Camille – Taşın Kalbi” ile 22 Eylülde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de açıyor. Kosta Kortidis’in yazdığı eseri Kemal Başar yönetti. Usta oyuncular Begüm Topçu Turay, Kubilay Tunçer ve Serap Yılmaz rol alıyor.

9 Ekimde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de yapılacak basın galasıyla sezona merhaba diyecek olan “Çocuk İstiyorum”un yazarı Bekir Aksoy. Komediyi Galip Erdal yönetiyor. Biletleri Biletix’te satışta olan ve dünya prömiyeri yapacak olan eser 12, 13, 24 ve 27 Ekim 20:30’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de seyirciyle buluşacak. Ünlü oyuncular Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Kemal Başar’a Defne Bölükbaşıoğlu eşlik ediyor. Eser 12 Kasımdan itibaren düzenli olarak Duru Tiyatro’da da gösterime girecek.

6 Kasımda Garaj’da yapılacak olan görkemli galayla seyirciyle buluşacak olan “Gözlerin Ardında” ise çarpıcı bir müzikal. Özgün ve orkestrasının canlı performansla sahne alacağı, Özgün’ün bilinen şarkılarının yanı sıra oyun için yaptığı özel şarkıları da seslendireceği eserde down sendromlu oğlu doğduktan sonra hayatı altüst olan genç anneyi Eda Kandulu oynuyor. Nava Semel’in yazdığı oyunu Kemal Başar yönetti. Müzikal, sezon boyu Garaj ile Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

Biletleri Biletix ve gişelerde satışa sunulan eserler ve çağdaş, teke tek oyunculuk atölyeleri hakkında www. tiyatrokeyfi.com.trinternet adresindeki web sitesinden ayrıntılı bilgi alınabiliyor, topluluğun web sitesinden ayrıca bilet de satın alınabiliyor.

Paylaş
Can Törtop
Yazar Hakkında: www.tiyatrodunyasi.com tiyatro portalının kurucusu ve editörüdür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda ve pek çok şirkette tiyatro eğitimi vermektedir. 2012 yılında Tiyatro Dünyası Oyuncuları adlı tiyatro grubunu kurdu. Halen bu ekipte oyunculuk yapmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here