Sumru Yavrucuk, Tek Kişilik Müzikli Komedi Oyunu “Shirley” ile Baba Sahne’de!

Sumru Yavrucuk, Tek Kişilik Müzikli Komedi Oyunu “Shirley” ile Baba Sahne’de!

Sumru Yavrucuk’un çok ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, 7-8 Haziran tarihlerinde Baba Sahne’de! Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, “Shirley”nin yönetmenliğini de üstlenirken aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor.

Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan “Shirley” Türkiye’de, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen ve çok sayıda ödüle layık görülen “Shirley”, oldukça komik ve eğlenceli olmasının yanı sıra edebi değeriyle de dikkat çekiyor.

Willy Russell’ın “Shirley Valentine” adlı oyunundan “Shirley” ismiyle Türkçeye uyarlanan oyun; günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsü… Oyun, potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfedişinin ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.

Sumru Yavrucuk’un yönettiği ve oynadığı, Evren Ercan’ın dilimize çevirdiği oyunda; Yavrucuk’a vokalde Selmin Artemiz eşlik ediyor. “Shirley”nin dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu’na, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’a ait.

Tebdil-i Mekan ve Özkaya Yapım tarafından sahneye konan “Shirley”, 7 Haziran 2017, Çarşamba ve 8 Haziran 2017, Perşembe akşamları saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. İki perdelik “Shirley” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.

No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe:    0216 700 11 11

 

Bilgi için:         babasahne.com

facebook.com/babasahne

twitter.com/babasahne

instagram.com/baba.sahne

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here