Savaş Dinçel İmzalı “Uçurtmanın Kuyruğu” Oyunu Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda!

Merhum sanatçı Savaş Dinçel’in yazdığı ve yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyun, Şevket Çoruh’un kurduğu Baba Sahne’ye konuk oluyor! İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’ın rol aldığı oyun, 17 Mayıs Çarşamba akşamı Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek.

 

Şevket Çoruh, İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’ın ustası Savaş Dinçel’in vefatından önce yönettiği son oyunu olan “Uçurtmanın Kuyruğu”, Dinçel’in doğum gününde açılan Baba Sahne’ye konuk oluyor.

 

2007 yılında kaybettiğimiz Savaş Dinçel’in yazdığı ve yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununun dekor ve kostüm tasarımı ise oğlu Barış Dinçel’in imzasını taşıyor. Yönetmen yardımcılığını Tarık Şerbetçioğlu’nun, reji asistanlığını Tülay Akın’ın üstlendiği oyunun afiş tasarımı Murat Saner’e ait.

 

Çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüştürmüş bir adam intihar etmeye karar verir. Veda mektubunu bitirdiğinde kapı çalar. Karşısında hiç tanımadığı başka bir adam vardır ve bu bilinmeyen misafir, adam hakkında pek çok şey bilmektedir.

 

Pervasız Tiyatro tarafından sahneye konan “Uçurtmanın Kuyruğu”, 17 Mayıs 2017, Çarşamba akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. İki perdelik “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

 

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.

No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe:    0216 700 11 11

 

Bilgi için:         babasahne.com

facebook.com/babasahne

twitter.com/babasahne

instagram.com/baba.sahne

 

 

BABA SAHNE HAKKINDA

Baba:

Kızan, karışan, sinirlendiren.

Koruyan, sarılan, özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi. Birçok dilde benzerlik gösteren kelime, ba çocuk sesinden türetilmiştir.

 

Tapuda “Tiyatro” olarak kayıtlı tek yer olma özelliği taşıyan mekan, binayı yapan müteahhit Mustafa Ekşioğlu tarafından tiyatro sahnesi olarak yapılmış ve tapuya bu şekilde kaydettirilmiş. İlk kez 1967 yılında Yıldırım Önal Kadıköy İl Tiyatrosu adıyla oyunların oynandığı mekanda, daha sonra Abdurrahman Palay, Nezih Tuncay, Ani İpekkaya-Çetin İpekkaya gibi birçok usta sahne aldı. İlerleyen dönemlerde sinema, ateri salonu, oyun alanı olarak yeniden düzenlenen ve kullanılan mekanın mülkünü Şevket Çoruh, 27 Mart 2015 tarihinde, Dünya Tiyatro Günü’nde satın aldı. Mekanı, ilk röleve çizimlerine uygun olarak asıl yapım nedeni olan tiyatroya dönüştürmeyi hedefleyen ünlü oyuncu böylece İstanbul’a 232 koltuk kapasiteli muhteşem bir salon kazandırdı. Baba Sahne, iki fuaye alanı, kafeteryası, özenle hazırlanan teknik alt yapısı, havalandırması, (PA) ses sistemi, ışık sistemi ve ekipmanıyla tiyatro oyunlarının yanı sıra İstanbul’un kapalı konser alanları arasında da yerini alacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here