Bihter Dinçel’in Yazdığı ve Oynadığı Tek Kişilik “Aşiyan” Bu Akşam (24 Mayıs) Baba Sahne’de!

Bihter Dinçel’in Yazdığı ve Oynadığı Tek Kişilik “Aşiyan” Bu Akşam (24 Mayıs) Baba Sahne’de!

 

Bihter Dinçel, hem yazıp hem de oynadığı, Barış Dinçel’in dekor, Başak Özdoğan’ın ise kostüm tasarımına imza attığı Aşiyan” oyunuyla Baba Sahne’ye konuk oluyor. Aynı aileden üç sanatçıyı aynı sahnede buluşturan, Cem Emüler’in yönettiği Aşiyan”, 24 Mayıs Çarşamba akşamı Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. 

 

Ezop Sahne’nin sahneye koyduğu Aşiyan” oyunu izleyicisine sahici, nostaljik ve keyifli bir tiyatro deneyimi sunuyor.

 

Yönetmenliğini Cem Emüler’in üstlendiğiAşiyan”; evinin önünde bomba patlayan bir kadının, kendini 9 ay boyunca evine kapatması üzerine kurgulanmış bir oyun. Kimi zaman gerilimli kimi zaman keyifli ve oldukça nostaljik olan oyunda; bireyin bugünü, dünü, söylenenleri ve söylenmeyenleri, umudu ve umutsuzluğu, aşkı, özlemi, endişesiyle harmanlanmış kanlı canlı hâline tanık olacaksınız. Eskide kalmak, yeniyi inşa etmeye çabalamak, yüzleşmek, karar vermek, durmak veya yola devam etmek…

 

Dekor tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Başak Özdoğan, ışık tasarımı ise Mahmut Özdemir imzasını taşıyan oyunun sürprizi ise, Bihter Dinçel’e sesleriyle eşlik eden Boncuk Yılmaz veven Kıraç.

 

24 Mayıs 2017, Çarşamba akşamı saat 20.30’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan “Aşiyan” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

 

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.

No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe:    0216 700 11 11

 

Bilgi için:         babasahne.com

facebook.com/babasahne

twitter.com/babasahne

instagram.com/baba.sahne

 

 

BABA SAHNE HAKKINDA

Baba:

Kızan, karışan, sinirlendiren.

Koruyan, sarılan, özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi. Birçok dilde benzerlik gösteren kelime, ba çocuk sesinden türetilmiştir.

 

Tapuda “Tiyatro” olarak kayıtlı tek yer olma özelliği taşıyan mekan, binayı yapan müteahhit Mustafa Ekşioğlu tarafından tiyatro sahnesi olarak yapılmış ve tapuya bu şekilde kaydettirilmiş. İlk kez 1967 yılında Yıldırım Önal Kadıköy İl Tiyatrosu adıyla oyunların oynandığı mekanda, daha sonra Abdurrahman Palay, Nezih Tuncay, Ani İpekkaya-Çetin İpekkaya gibi birçok usta sahne aldı. İlerleyen dönemlerde sinema, ateri salonu, oyun alanı olarak yeniden düzenlenen ve kullanılan mekanın mülkünü Şevket Çoruh, 27 Mart 2015 tarihinde, Dünya Tiyatro Günü’nde satın aldı. Mekanı, ilk röleve çizimlerine uygun olarak asıl yapım nedeni olan tiyatroya dönüştürmeyi hedefleyen ünlü oyuncu böylece İstanbul’a 232 koltuk kapasiteli muhteşem bir salon kazandırdı. Baba Sahne, iki fuaye alanı, kafeteryası, özenle hazırlanan teknik alt yapısı, havalandırması, (PA) ses sistemi, ışık sistemi ve ekipmanıyla tiyatro oyunlarının yanı sıra İstanbul’un kapalı konser alanları arasında da yerini alacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here