Yeni Tiyatro Dergisi 5. Emek ve Başarı Ödülleri Adayları Belli Oldu

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ulus Meyve Bahçesi’nde gerçekleşen basın toplantısında Yeni Tiyatro Dergisi Koordinatörü Yetkin Yüksel’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Jüri üst kurulu ve Yeni Tiyatro Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yar.Doç. Dr. Erbil Göktaş bu yıl ki “Onur Ödülü” nün Tuncer Cücenoğlu’na verileceğini açıkladı. 22 kategoride ödülün aday listesinin açıklandığı basın toplantısına, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mürvet Günday, Yeni Tiyatro Dergisi Jüri Üst Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof.Dr. Erhan Tuna, Seçici Kurul Üyeleri, A. Didem Uslu, Aslı Aybars, Belgi Saygı, Derya Aydoğan, Duygu Kıdan Emine Güngör, Feridun Andaç, İhsan Ata, Melek Humay, Melike Birgölge, Sibel Tomaç, Süreyya Temel, Şükran Yücel, Tekin Özertem, Turgay Oğuz, Yavuz Yılmaz, Yetkin Yüksel, ünlü oyuncular Nedim Saban, Alican Yücesoy, Tarık Şerbetçioğlu ve daha birçok tiyatro emekçisi, oyuncusu katıldı.

5 Mayıs’ta Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek törende bu yıl ilk kez ‘Tiyatro Mekanları Özel Ödülleri’ de verilecek.

 

YENİ TİYATRO DERGİSİ

5.EMEK VE BAŞARI ÖDÜLLERİ ADAYLARI 2017

 

EMEK ÖDÜLÜ KAZANANLAR

  • Dr. Efdal Sevinçli     (Araştırmacı-Yazar)
  • Jale Birsel                  (Oyuncu)
  • Sevgi Türkay              (Kostüm Tasarımcısı)
  • Zihni Göktay              (Oyuncu)
  • Tiyatrokare /  Nedim Saban
  • Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”

ve

  • Av. Murat Hazinedar (Beşiktaş Belediyesi Başkanı)

Onur Ödülü: Tuncer Cücenoğlu

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN YAPIMI ADAYLARI 

  • Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi
  • Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara
  • Ahududu / Tiyatrokare
  • Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları
  • Ayrılık / Tiyatroevi

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI

  • Barış Arman /Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi
  • Savaş Özdural / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara
  • Nedim Saban / Ahududu / Tiyatrokare
  • Tarık Şerbetçioğlu / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları
  • Semih Çelenk / Ayrılık / Tiyatroevi

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

  • Zeynep Gülmez / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara
  • Sevinç Erbulak /Ayrılık / Tiyatroevi
  • Hülya Aydın / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu
  • Hande Katipoğlu / Her Aşk Biraz Komiktir / İstanbul Komedi Tiyatrosu
  • Pamela Spence / Aşk Listesi / Tiyatro Şenay

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCUADAYLARI

  • Yosi Mizrahi/ Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara
  • Can Başak / Şahane Züğürtler / İBB Şehir Tiyatroları
  • Kerem Atabeyoğlu / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu
  • Ceyhun Fersoy / Tuhaf Bir Pazar Günü / 1001 Sanat
  • Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

YILIN YAPIMI ADAYLARI

  • Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Martı / İBB Şehir Tiyatroları
  • Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları

YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI

  • Nurkan Erpulat / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Şahika Tekand / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları
  • Ersin Umut Güler / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Güray Dinçol / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları
  • Yunus Emre Bozdoğan / Ebedi Barış / Entropi Sahne

YILIN EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

  • Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne
  • Sennur Nogaylar / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro
  • Pınar Akkuzu – Gülden Arsal / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları
  • Jülide Kural / Martı / İBB Şehir Tiyatroları
  • Nergis Öztürk /Akciğer / Tiyatro.İN

YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

  • Mert Turak / Karıncalar (Bir Savaş Vardı) / İBB Şehir Tiyatroları
  • Erdal Beşikçioğlu / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Reha Özcan / Ted Bundy / Tiyatro Keyfi
  • Alican Yücesoy / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Tolga İskit / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN YARDIMCI ROLDE KADIN OYUNCU ADAYLARI

  • Elif Ürse – Yelda Baskın / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Emel Çölgeçen / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu
  • Ece Okay / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Merve Dağlı  / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Ayşe Tunaboylu / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN YARDIMCI ROLDE ERKEK OYUNCU ADAYLARI

  • Saygın Soysal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Yiğit Özşener / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları
  • Erol Ozan Ayhan / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Baran Güler – Serdar Yeğin – Olgun Toker / Ebedi Barış / Entropi Sahne
  • Cenk Dost Verdi / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN UMUT VEREN KADIN OYUNCU ADAYLARI

  • Yağmur Anaz / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu
  • İmer Özgün / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli
  • Pelin Abay / Martı / İBB Şehir Tiyatroları
  • Gökçe Kırgız / Kundakçı / Oyun Atölyesi
  • Damla Ece Dereli / Huzur / İstanbul Devlet Tiyatrosu

ERKAN YÜCEL YILIN UMUT VEREN ERKEK OYUNCU ADAYLARI

  • Efe Ünal / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Aybar Taştekin / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları
  • Talha Kaya / Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro
  • Onur Berk Arslanoğlu / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları
  • Kutay Şahin / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

YILIN EN İYİ DEKOR TASARIMI ADAYLARI

  • Cem Yılmazer / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Nurullah Tuncer – Sırrı Topraktepe / Martı / İBB Şehir Tiyatroları
  • Barış Dinçel / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Behlüldane Tor / Erkek Parkı / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Cihan Aşar / Allahaısmarladık Cumhuriyet / Tiyatro Tatavla

YILIN EN İYİ KOSTÜM TASARIMI ADAYLARI

  • Tomris Kuzu / Kozalar / Pangar Tiyatro
  • Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları
  • Makbule Mercan / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Medine Yavuz Almaç / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Tanju Babacan /  Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

YILIN EN İYİ IŞIK TASARIMI ADAYLARI

  • Mustafa Bal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Kemal Yiğitcan / Martı / İBB Şehir Tiyatroları
  • Mustafa Türkoğlu / Son / İBB Şehir Tiyatroları
  • İ. Önder Arık / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Akın Yılmaz / Giydirici / İstanbul Devlet Tiyatrosu

YILIN EN İYİ OYUN MÜZİĞİ ADAYLARI

  • Didem Atasoy / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi
  • Okyay Göksu / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro
  • Çağrı Beklen / Kundakçı / Oyun Atölyesi
  • Yasin Soyöz, Arda Özkan, Güney Kumaş/ Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro
  • Yücel Arzen / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

YILIN EN İYİ HAREKET VE DANS DÜZENİ

  • Melek Yel / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro
  • Tamer Serkan Subaşı / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Selçuk Göldere / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Yeşim Alıç /  Jennifer’in Düğünü / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Gülce Uğurlu / Ev’vel Zaman / Gülce Uğurlu

YILIN TİYATRO EKİBİ

  • Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro
  • O (Hakkari’de Bir Mevsim) / Sarı Sandalye
  • İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu? / Tiyatro Adam
  • Çekim / Görmeyeri

 

AYDIN ARIT YILIN YAZARI

  • Hakan Tabakan / Mağrur Fil Ölüleri / Semaver Kumpanya
  • Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne
  • Barış Yücedağ / Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro
  • Özge Korkmaz / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli
  • Özgür Kaymak / Son / İBB Şehir Tiyatroları

TÜRKÇEYE KATKI ÖDÜLÜ

  • Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi
  • Olcay Poyraz / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro
  • Attila Geridönmez – Aydan Balkır Golüoğlu / Dünyaya Gözlerimden Bak / Tiyatro D22
  • Barış Arman / Akciğer / Tiyatro.İN
  • Canan Şahin / Ebedi Barış / Entropi Sahne

YILIN DRAMATURGU 

  • Dilek Tekintaş / Macbeth / İBB Şehir Tiyatroları
  • Gökhan Aktemur /Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları
  • Yeşim Gökçe / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Ceren Ercan / Kıran Resimleri / Bakırköy Belediye Tiyatrosu
  • Onur Atacan / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

 

YILIN OYUN FOTOĞRAFI

  • Murat Muratal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi
  • Nesrin Kadıoğlu / Karıncalar / İBB Şehir Tiyatroları
  • Kıvanç Niş / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • Orhan Cem Çetin- Saygın Serdaroğlu / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro
  • Murat Dürüm / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro

 

         ÖZEL ÖDÜLLERİ KAZANANLAR      

 YILIN ÇOCUK OYUNU

Antalya BB Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Birimi

Zizu’yla Zeze’nin Maceraları (Yazan-Yöneten: Hazal Kalfa) Perdesiz Performans

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Para / Antalya BB Şehir Tiyatroları

TİYATRO MEKANLARI ÖZEL ÖDÜLLERİ

  • Baba Sahne                             (Şevket Çoruh)
  • Sahne Ankara                         (Serhat Kılıç / Serhat Nalbantoğlu)
  • Duru Tiyatro                           (Emre Kınay)
  • Moda Sahnesi                          (Kemal Aydoğan)
  • Bitiyatro                                   (Laçin Ceylan)
  • Su Gösteri Sanatları Sahnesi  (Nazif Uslu)

Teşekkür Plaketi: Kayhan Matbaası / Ali Ekber Daşdöğen       

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here