Tiyatro Şenay’dan Yeni Bir Oyun: “Nefertiti Silifke’de”

Tiyatro Şenay, tiyatro sezonunun sonuna yaklaşılırken yepyeni bir komedi oyununu sahneye koyuyor! Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazıp Onur Şenay’ın yönettiği, Nur Gürkan’ın tek kişilik performansı “Nefertiti Silifke’de”, 18 Nisan Salı akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de seyircilerle buluşacak.

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Nur Gürkan’ın “Nefertiti Silifke’de” isimli tek perdelik komedi oyunu, sanatçıların çektikleri zorlukları ve insanların birbirinden kopmaya başladığı bu zorlu dünyayı farklı bakış açısıyla ti’ye alıyor.

Yıllardır maddi sorunlarla boğuştuğu için performans sanatına yönelen fakat yaptığı performanslar dansözlük sanılan, resim ve heykel sanatçısı Canan Yolcu’nun hayat artık canına tak etmiştir. Ve insanların dikkatini çekecek bir şeyler yapmaya karar verir. “Toplum soğuk yakınlıklar içinde, birbirimizi öldürebilecek bir dil oluşturduk, bütün ilişkilerimiz köle-efendi ilişkisine dönmüş, sanata tutunarak insanların dikkatini çekecek ve ortak bir dil oluşturacak bir şey yapmalıyım” der Canan. Ve hiç ummadığı bir şekilde, belediye tarafından düzenlenen ev kadınları sergisi için yaptığı heykelle ülkenin gündemine düşer. Kendisini, hep eleştirdiği o popüler kültürün tam da ortasında bulan Canan da artık şöhret sarhoşudur. Sanata ve hayata aşık Canan Yolcu, nam-ı diğer Nefertiti’nin komik ve bir o kadar da düşündüren hikayesi, aslında hepimizin hikayesi… İzlerken hem duygulanacağınız hem de gülmekten karnınızın ağrıyacağı “Nefertiti Silifke’de” oyunu belki de uzun zamandır birbirimizle kurmayı unuttuğumuz iletişimi bize tekrar hatırlatır.

Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini Onur Şenay’ın üstlendiği “Nefertiti Silifke’de” oyununun ışık tasarımını Sinan Arslan, özgün müziklerini ise Sanayi Mutlu hazırladı. Uğur Şenay’ın fotoğraflarını çektiği ve afişini hazırladığı oyunda; Fatih Er, Ahmet Tekeş, Elif Güney, Murat Topal, Nurcan Yanık, Erol Özdemir, Güner Özkul, Tuğçe Tekin, Müjgan Dervish ve Ali Poyrazoğlu ise dış ses olarak Nur Gürkan’a eşlik ediyor.

Tiyatro Şenay’ın tek perdelik yeni oyunu “Nefertiti Silifke’de”; 18 Nisan 2017, Salı akşamı Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

twitter.com/katssahne

facebook.com/katssahne

instagram.com/katssahne

youtube.com/channel

 

 

Bilgi için:         biletix.com

info@katssahne.com

www.tiyatrosenay.com

www.katssahne.com

 

Adres: Müselles Sok No:3 Gayrettepe/İstanbul

(Gayrettepe Metro ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı Yakını)

Tel:      0212 263 10 63 – 0539 545 21 21

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here