Ödüllü Oyun “Hedwig ve Angry Inch” Bu Hafta İki Oyunla İstanbul’un İki Yakasında!

Türkçeye uyarlamasıyla sahnelendiği günden bu yana tüm dikkatleri üzerine çeken, dünyaca ünlü müzikal Hedwig ve Angry Inch”, bir hafta içerisinde hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda sahneliyor! Komedi, drama ve müzikalin tek bir oyunda toplandığı, “Hedwig ve Angry Inch”, 25 Nisan Salı akşamı Moda Sahnesi’nde, 27 Nisan Perşembe akşamı ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izlenebilir.

 

İnce esprilerin yerleştirildiği başarılı Türkçe uyarlaması ve cesur göndermeleriyle dikkatleri çeken Hedwig ve Angry Inch”, Kazan Dairesi bünyesinde tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Trans şarkıcı Hedwig rolüne Yılmaz Sütçü’nün, Yitzhak karakterine ise Ayşe Günyüz’ün hayat verdiği oyunun yönetmen koltuğunda Barış Arman oturuyor. Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu’dan oluşuyor. Türkçe çevirisi ve şarkı sözleri, müzikalin aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Yılmaz Sütçü’nün imzasını taşıyor.

 

Kostümleri ve sahnesiyle de bir hayli dikkat çeken müzikalin, kostüm tasarımı ünlü modacı Tanju Babacan, sahne tasarımı sanatçı Cemal Yiğit Sütçü, dramaturjisi Dilek Tekintaş, koreografisini ve müzik direktörlüğünü Didem Atasoy, ışık tasarımını Önder Arık, ses tasarımını ise Timuçin Aksuer imzası taşıyor.

 

John Cameron Mitchell’in 1998 yılında yazıp sahnelediği oyun Hedwig ve Angry Inch” müzikali; trans şarkıcı Hedwig’in seyirciyi koltuğuna kilitleyen benzersiz hikayesini anlatıyor. Doğu Berlin’de yaşayan Hansel’in iki hayali vardır; rock yıldızı olmak ve öteki yarısını bulmak. Amerikalı bir askere aşık olunca ameliyatla cinsiyet değiştirmeyi kabul eder ama operasyon beklediği gibi sonuçlanmaz ve “bir ‘inch’ et öbeği” ile ortada kalır. Adını Hedwig olarak değiştirir ve Amerika’ya kaçar. Dindar genç şarkıcı Tommy’ye aşık olur. Tommy, onun şarkılarını kendine mal edip şöhrete adım atınca, Hedwig kendi kurduğu grupla onu gölge gibi izlemeye başlar… Ünlü şarkıcı Tommy Gnosis’in peşinden tüm dünyayı turlayan Hedwig’in yolu bu sefer İstanbul’a düşer.

 

Hedwig ve Angry Inch”, 25 Nisan 2017, Salı akşamı Moda Sahnesi’nde, 27 Nisan 2017, Perşembe akşamı ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

 

Bilgi için:         biletix.com

www.kazandairesi.org/

www.instagram.com/kazandairesi

twitter.com/kazandairesiorg

www.facebook.com/kazandairesi

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here