Müjdat Gezen ile Yılmaz Özdil’in “Köşe Yazıları” Baba Sahne’ye Konuk!

Şevket Çoruh’un Baba Sahne’si; Yılmaz Özdil’in yazdığı ve ustası Müjdat Gezen’in oynadığı “Köşe Yazıları” adlı tiyatro oyununu konuk ediyor. Dünyanın, köşe yazılarından derlenen ilk oyunu “Köşe Yazıları”, 29 Nisan Cumartesi günü Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

 

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un tamamen kendi yatırımıyla İstanbul’un kültür-sanat hayatına kazandırdığı Baba Sahne, kendi oyunlarının yanı sıra, Çoruh’un hocası ve ustası Müjdat Gezen’in “Köşe Yazıları” oyununa da ev sahipliği yapıyor.

 

Müjdat Gezen’in, Yılmaz Özdil’in 2016 yılında kaleme aldığı köşe yazılarını oyunlaştırarak sahneye koyduğu “Köşe Yazıları” oyunu; Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor. Şarkılar, danslar ve müziklerin eşlik ettiği oyunda Müjdat Gezen, diğer rolü olan Yılmaz Özdil ile sohbet ediyor.

 

29 Nisan 2017, Cumartesi günü saat 15.30’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan tek kişilik “Köşe Yazıları” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

 

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.

No: 31/37 Kadıköy-İstanbul

Gişe:   0216 700 11 11

 

Bilgi için:         babasahne.com

facebook.com/babasahne

twitter.com/babasahne

instagram.com/baba.sahne

 

 

BABA SAHNE HAKKINDA

Baba:

Kızan, karışan, sinirlendiren.

Koruyan, sarılan, özlenen; manası yokluğunda daha iyi anlaşılan kişi. Birçok dilde benzerlik gösteren kelime, ba çocuk sesinden türetilmiştir.

 

Tapuda “Tiyatro” olarak kayıtlı tek yer olma özelliği taşıyan mekan, binayı yapan müteahhit Mustafa Ekşioğlu tarafından tiyatro sahnesi olarak yapılmış ve tapuya bu şekilde kaydettirilmiş. İlk kez 1967 yılında Yıldırım Önal Kadıköy İl Tiyatrosu adıyla oyunların oynandığı mekanda, daha sonra Abdurrahman Palay, Nezih Tuncay, Ani İpekkaya-Çetin İpekkaya gibi birçok usta sahne aldı. İlerleyen dönemlerde sinema, ateri salonu, oyun alanı olarak yeniden düzenlenen ve kullanılan mekanın mülkünü Şevket Çoruh, 27 Mart 2015 tarihinde, Dünya Tiyatro Günü’nde satın aldı. Mekanı, ilk röleve çizimlerine uygun olarak asıl yapım nedeni olan tiyatroya dönüştürmeyi hedefleyen ünlü oyuncu böylece İstanbul’a 232 koltuk kapasiteli muhteşem bir salon kazandırdı. Baba Sahne, iki fuaye alanı, kafeteryası, özenle hazırlanan teknik alt yapısı, havalandırması, (PA) ses sistemi, ışık sistemi ve ekipmanıyla tiyatro oyunlarının yanı sıra İstanbul’un kapalı konser alanları arasında da yerini alacak.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here