“KULÜBE, BALIK AĞI, SİLAH, VİSKİ VE ÇAY”

“KULÜBE, BALIK AĞI, SİLAH, VİSKİ VE ÇAY”
Prömiyer Tarihi: 28 Nisan 2017 Cuma, 20.30
Sahne: Tiyatro Karnaval (Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Sahnesi)

İkinci Gösteri: 5 Mayıs 2017 Cuma, 20.30
Sahne: Tiyatro Karnaval (Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Sahnesi)

Yazan: Kemal Oruç
Yöneten: Cihan Özdeniz

Yönetmen Yardımcısı: Faruk Mustafa Ekici
Reji Asistanı: Diren Atik

Işık ve Müzik Tasarım: Erkin Aykın
Sahne ve Kostüm Tasarım: Ekip Çalışması
Afiş Tasarım: Erkan Kılıç
Afiş Görseli: Dilşad Pelin İpek

Oyuncular: Cihan Özdeniz, Reyhan Şenkulak

Konu: Gece, şık bir elbise içinde, akmış makyajı ve elindeki şarap şişesiyle dünyaya son sözlerini savuran kadın, denizin dalgalarına karışacakken, sabah, gözlerini her tarafı balık ağlarıyla dolu bir kulübede açar. Kulübede bir balıkçı, balık ağı örmektedir. Kadın korkar, adam umursamaz. Kadın aylar boyunca kurtarıcısını tanımak ister; adamsa kurtulabilmek için kadının ölmesini…
Peki ya “silah”, “viski” ve “çay”?

Cihan Özdeniz: Drama Kumpanya oyuncusu ve yönetmeni, Tiyatro Eğitim Derneği (TİYED) başkan yardımcısı ve eğitmeni, Güzel Fikirler Drama Sanat Derneği (GÜFİDER) başkanı ve eğitmenidir.

Üniversiteyi kazandığı yıl (2002) kaldığı yurdun tiyatrosu olan Atatürk Öğrenci Yurdu Tiyatro Oyuncuları Kulübü’nde (ATOK) oyunculuk eğitimi almaya ve tiyatroya başladı. Sırasıyla ATOK, Adana Şehir Tiyatroları, Şahika Tekand Tiyatro Okulu (Studio Oyuncuları) ve birçok farklı kurumda tiyatro; Marmara Üniversitesi’nde Elektrik Öğretmenliği (pedagojik formasyon); İstanbul Drama Sanat Akademisi (İDSA) ve Oluşum Drama Enstitüsü’nde “Yaratıcı Drama Liderliği” ve Anadolu Üniversitesi’nde de “İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama” eğitimi aldı. Drama liderliği programını, “Yaratıcı Drama Yönteminin Türkiye’de Kullanılmaya Başlanmasında Tamer Levent’in Katkısı” tezi ile tamamladı. Kültür Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde 1 dönem iletişim sanatları dersleri aldı.

15 yılda, birçok yetişkin tiyatrosu, çocuk tiyatrosu ve dans tiyatrosu oyununda oynadı; çocukların ve yetişkinlerin oynadığı oyunları yönetti. Sinema filmlerinde, kısa metraj filmlerde, TV dizilerinde ve kliplerde oyuncu olarak görev aldı. Birçok kurumda (İlkokuldan üniversiteye, derneklerde, sanat kurumlarında, şirketlerde vb.) çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama, yaratıcı drama yöntemiyle çoklu zeka, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu eğitmeni olarak görev aldı.

Onlarca yaratıcı drama ve tiyatro temelli sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Kemal Oruç ile birlikte kaleme aldıkları “Geleceğimin Atölyesi” proje kitabı ve “Ortaokul Döneminde Yaratıcı Drama (Kuram ve Uygulama)” basılan kitaplarıdır.

Öğrenmeye, proje üretmeye ve dünyaya katkı sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.

(www.cihanozdeniz.com)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here