Çiçek Dilligil, Osmantan Erkır, Levent Tülek ve Pelinsu Pir’in Rol Aldığı ‘Gerçek’ Nisan’da Sahne Beşiktaş’ta

Yazdığı tiyatro oyunları ve hikayeleri birçok dile çevrilen, son zamanların en çok dikkat çeken yazarlarından Florian Zeller’in oyunu Türkiye’de!

Dünyaca ünlü ‘The Guardian’ gazetesinin ‘çağımızın en etkileyici yazarı’ dediği Zeller’in “La Vérieté” (Gerçek) oyunu Osmantan Erkır ve Çiçek Dilligil’in yönetmenliğiyle Beşiktaş’ta sahnelenecek.

Bugüne kadar 10 tiyatro oyunu yazan Florian Zeller’in 5 de romanı bulunuyor. Yazarın The Father (Baba) oyunu ile 2014’te kazandığı, Fransa’nın en önemli tiyatro ödülü olarak bilinen Moliere Ödülü (Moliére Award), aldığı birçok ödülden sadece biri. Neredeyse tüm listelerde de “yılın en iyi oyunu” olarak üst sıralarda yer aldı.

Ayrıca Florian Zeller, heykeltraş ve oyuncu eşi Marine Delterme ile gittikleri her yerde de basının gözdesi.

Levent Tülek, Pelinsu Pir, Çiçek Dilligil ve Osmantan Erkır’ın rol aldığı ‘Gerçek’ Nisan ayında tiyatroseverler ile Sahne Beşiktaş’ta buluşmaya başlayacak.

“Gerçek” Sinopsis:

İki evli çift, arkadaşlık, şüphe, aldatma… ve gerçek

‘GERÇEK’ arkadaşlık, aşk, kuşku, aldatma ve son olarak da gerçeklerin iki evli çiftin gözünden sorgulandığı keskin bir komedi.

Oyunun konusu: İki evli çiftin hikayesi olan Gerçek’te olaylar işadamı Michel ve yasak aşk yaşadığı göz doktoru Alice’in etrafında gelişir. Aynı zamanda Michel’in en yakın arkadaşının da karısı olan Alice’in bu yasak aşktan beklentileri artınca Michel kendini beklenmedik durumların içinde bulur.

GERÇEK

(La Verite)

Yöneten

Çiçek Dilligil Ve Osmantan ERKIR

Yazan

Florian Zeller

Çeviren

Kerem Ayan

Oyuncular

Michel: Levent Tülek

Alice: Pelinsu Pir

Laurance: Çiçek Dilligil

Paul: Osmantan Erkır

Kostüm

AyçaWarner

Dekor Tasarım: Jesse Gagliardi

Işık Tasarımı: Yakup Çartık

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here