Üretim Sanat Tiyatrosu 2016-2017 Sanat Sezonu Oyunu “KUŞ” ile Yoluna Devam Ediyor

Üretim Sanat Tiyatrosu 2016-2017 sanat sezonu oyunu “KUŞ” ile yoluna devam ediyor.

5 Mart 2017 Pazar günü Saliha Sultan Paspatur şubesi 3. katta yer alan salonda prömiyerini yapan oyun 5 ve 6 Mart’ta seyircisi ile buluştu.

Oyunun yazarı Coşkun Irmak aynı zamanda uzun yıllar televizyonda ilgi ile izlenen “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin de senaristiydi.

Yönetmenliğini ve Oyunculuğunu üstlenen Hasan Tanay oyun hakkında; “ Üniversite öğrencisi Sinan küçük bir evde kiracı olarak yaşamaktadır. Evin kirası ve üniversite masraflarını, yaşam masraflarını amcası karşılamaktadır. Sinan’ın annesi ve babası ölmüştür. Kız kardeşi evlidir. İki aydır da ev kirasını amcası para göndermediği için ödeyememektedir. Aslında Sinan dün olduğu gibi bugün de özellikle üniversite öğrencilerinin yarınlarını kazanmak adına önemli bir aşama olan üniversite eğitimi sonrasında nasıl bir gelecek belirsizliğini ve buna bağlı olarak, “insan ne ile yaşar ?” sorularını sorgularken seyirciye ayna olmaktadır.  Sevginin ne kadar önemli bir değer olduğunu, para denilen değişim değerinin insanı ve toplumu getirdiği yozlaşma ile bilginin değersizleşmesi, ikili ilişkilerin sanallaşması ve yalnızlığın kaçınılmaz olarak Sinan gibi sorgulayan, ideali arayan karakterlerde yaratığı erozyon oyunun omurgasını oluşturuyor.

Elbette Sinan üzerinden eğlenceli karakterleri izlerken bir taraftan gülümsüyoruz. Aslında bunlar ve oyunun temel hikâyesi tüm izleyenlerin içine dokunan, hayatlarında –işte bak ben” diyecekleri duygu ve durumları açığa çıkarıyor.

Buradan ne söylersek eksik kalacaktır. Oyunumuza geldiklerinde daha fazlasını tadacaklarını söyleyebilirim. Bekliyoruz…” dedi…

 

Oyun 14 Mart Salı günü Saliha Sultan Paspatur şubesinde 3. Katta sergilenecek.

Oyun bilet – rezervasyon için : 0535 204 57 39 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here