“TOY İSTANBUL” Sahnesi Yine Dopdolu!

Tiyatrosevlerin ikinci adresi “TOY İSTANBUL”, izleyicileri her akşam farklı bir oyunla buluşturmaya devam ediyor.

Günümüzün en önemli çağdaş yazarlarından Juan Mayorga’nın, Immanuel Kant’ın aynı adlı denemesinden esinlenerek yazdığı “Ebedi Barış”, 23 Mart Perşembe akşamı TOY İSTANBUL sahnesinde izleyicilerle buluşacak. Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği oyunda Rüçhan Çalışkur, Burak Demir, Serdar Yeğin, Olgun Toker ve Baran Güler rol alıyor.

Son ayların en çok ses getiren oyunlarından “Kaplan Sarılması”, 31 Mart Cuma akşamı “TOY İSTANBUL”da izleyicilerle buluşacak. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazdığı, Şebnem Bozoklu ve Kerem Fırtına’nın başrollerinde yer aldığı TOY Prodüksiyon oyunu “Kaplan Sarılması”teknolojiyle iç içe geçmiş hayatlarımız ve yalnızlıklarımızı bir kadının trajikomik hikayesi üzerinden sorgulatıyor.

Hafta sonunda ise yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı, 10 farklı karakterin tüm sınıf farklılıklarını yok ederek cinselliğe dair normları Freud’un teorileriyle mercek altına aldıkları “BLU” ile buluşacak izleyiciler. Arthur Schnitzler’in “Der Reigen” isimli eserinden David Hare tarafından uyarlanan oyun 25 Mart Cumartesi akşamı izleyiciyle buluşacak.

26 Mart Pazar günü Burhan Gün’ün yazıp Abdullah Gün’ün yönettiği “Çöp Çetesi ve Ormanın Koruyucuları” sahnede olacak. Oyunda Hakan Gün, Hasan Gündoğdu, Ertuğrul Doğancan, Emre Ertunç, Mesut Gün rol alıyor. Çizgi Kukla Tiyatro Prodüksiyonu oyun insanlara doğayı korumayı öğretmeye çalışan ve yaşam alanlarını Çöp Çetesi’nden kurtarmaya çalışan Orman Koruyucuları’nın hikâyesini anlatıyor.

“TOY İSTANBUL” sahnesi, 28 Mart Salı akşamı Mert Öner’in yönettiği ve Sedef Ecer’in fantastik öğelerle bezeyerek yazdığı göç, şehirleşme ve kenarda kalanların hikâyesini anlatan “Kenardakiler” oyununa ev sahipliği yapacak.

29 Mart Çarşamba akşamı Çağrı Şensoy’un yönettiği Aslı Yılmaz, Güneş Sayın, Metin Yavuzoğlu ve Salih Bademci’nin sahne aldığı mutsuzluğun yarattığı depresyona çareyi ilaçlarda arayan modern insanın durumunu ele alan ‘Tesir’ TOY İSTANBUL sahnesinde olacak.

 

Oyunlar hakkında detaylı bilgilere www.toyistanbul.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

22 Mart Çarşamba 20.30 Yuva
23 Mart Perşembe 20.30 Ebedi Barış
25 Mart Cumartesi 20.30 Blu
26 Mart Pazar 13.30 Çöp Çetesi ve Ormanın Koruyucuları
28 Mart Salı 20.30 Kenardakiler
29 Mart Çarşamba 20.30 Tesir
31 Mart Cuma 20.30 Kaplan Sarılması

 

Bilet Satış: www.biletiva.com

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here