Tiyatro Martı’nın Sarsıcı Oyunu “Demir” 23 Mart Perşembe Akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde!

Tiyatro Martı’nın Sarsıcı Oyunu “Demir” 23 Mart Perşembe Akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde!

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”; 23 Mart Perşembe akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor. Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın etkileyici performansıyla sahnelenen “Demir”; müebbet hapse mahkum olan bir anne ile özgürlüğünün farkında olmayan kızının yıllar sonra gelen yüzleşmesini konu alıyor.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro’nun dünyada en çok oynanan oyunu olma özelliğini taşıyan “Demir”; izleyicisine çarpıcı bir anne-kız hikâyesi sunuyor. Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay rol alıyor.

İskoçyalı tiyatro oyunu, radyo, sinema filmi ve dizi yazarı olan Rona Munro’nun kaleme aldığı “Demir”;15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.

Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği “Demir”in, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

“Demir”; 23 Mart 2017, Perşembe akşamı 20:30’da Profilo Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Oyuna ait biletler;  Biletix’ten ve Profilo Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here