Tiyatro Keyfi Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nden Çekildi, Jüriyi İstifaya Davet Etti

Tiyatro Keyfi Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nden çekildiğini bir basın bülteni ile duyurdu.

Yayınlanan basın bülteni şu şekilde;

Biri hariç kayda değer tüm tiyatro jürileri bu sezon başında sahnelenmeye başlayan yeni prodüksiyonlarımız olan CAMILLE ve TED BUNDY adlı eserlerimizi tam ya da kalabalık katılımla izlemiş, kimi de rezervasyonlarını yaptırmıştır. Biri dışında: Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri…

Aynı jüri sinema ve tiyatro jürisi olduğunu iddia etmesine karşın geçen sezonki prodüksiyonlarımızdan, ilk star, ilk kadın sinema yönetmeni ve yapımcısının hayatını ele alan müzikal melodramımız CAHİDE SONKU’yu da çok az katılımla izlemiş, biz de Sadri Alışık ismine saygımızdan geçen yılki değerlendirmeden çekilmiştik. Sadri Alışık ismine elbette çok saygı duyuyoruz, saygı duymaya her zaman devam edeceğiz ve bu yılki değerlendirmeden de bu nedenle çekiliyoruz. Bu sezona ait bu karar, önümüzdeki sezon da çekiliyoruz anlamına gelmiyor.

Bu sezonki eserlerimizi tek üyeyle bile izlemeyen, yani tiyatro dünyasında hasbelkader değerlendirici pozisyonunda olup tanınmış yönetmenlerle, oyuncularla, tasarımcılarla yapılmış, programları 2 ay önceden açıklanan ve Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de düzenli olarak sergilenen eserlerimizi kişisel olarak bile merak etmeyen bu ödül jürisini kınıyor, istifaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here