Tiyatro Eleştirmenleri Yılın En İyilerini Belirledi

TİYATRO ELEŞTİRMENLERİ, YILIN EN İYİLERİNİ BELİRLEDİ

  • Tiyatro Eleştirmenleri Birliği “2017 TEB Ödülleri”ni 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı.
  • Birlik üyesi eleştirmen ve akademisyenlerin oylarıyla Yılın Oyunu “Godot’yu Beklerken”, Yılın Kadın Oyuncuları Tilbe Saran ve Nergis Öztürk, Yılın Erkek Oyuncusu Tolga İskit, Yılın Yerli Oyun Yazarı Murat Mahmutyazıcıoğlu olarak belirlendi. TEB Özel Ödülü “Şatonun Altında” performansı ile  Fiziksel Tiyatro Araştırmaları grubuna verildi.
  • Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden KHK ile ihraç edilen akademisyenler 2017 TEB Onur Ödülü’ne layık görülen isimler oldu.
  • TEB Ankara Ödülleri’nde ise İpek Atagün Gezener ve Murat Çıdamlı, Yılın Oyuncuları olarak belirlenirken, TEB Onur Ödülü’nün de Prof. Dr. Özdemir Nutku’ya verilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye’de tiyatro eleştirmeni ve akademisyenlerini çatısı altında toplayan Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin, 2016-2017 sezonunda sahnelenen tiyatro oyunlarını göz önünde bulundurarak ve üyelerinin katılımıyla yaptığı değerlendirme sonucunda belirlendi. Ragıp Ertuğrul, Handan Salta, Nalân Özübek, Tijen Savaşkan ve Filiz Elmas’tan oluşan Yönetim Kurulu, 2017 yılı TEB Ödülleri’ne değer görülen eser ve sanatçıları, her sene olduğu gibi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı.

Bu yıl 26. kez verilecek TEB Ödülleri, 21 Nisan 2017 Cuma günü İstanbul’da Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak törenle verilecek.  Davetiyeniz ayrıca daha sonra takdim edilecektir.

** Ankara Ödülleri ise sezon sonunda Ankara’da sahiplerine takdim edilecektir.

İlgi ve desteğiniz ricasıyla;

Saygılar sunarız.

TEB Yönetim Kurulu
( tiyatroelestirmenleribirligi.org )

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here