Sezonun Çok Konuşulan Müzikali “Hedwig ve Angry Inch” Avrupa Yakasında!

Sezonun Çok Konuşulan Müzikali “Hedwig ve Angry Inch” Avrupa Yakasında!

Sahnelendiği günden bu yana sezonun en çok konuşulan müzikali olan cesur ve etkileyici oyun; “Hedwig ve Angry Inch” Avrupa Yakası’nda tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor! Kazan Dairesi bünyesinde, Barış Arman yönetmenliği ve Yılmaz Sütçü’nün sarsıcı performansıyla sahnelenen “Hedwig ve Angry Inch”, 31 Mart’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 2 Nisan’da Massk Sahne’de.

İnce esprilerin yerleştirildiği başarılı Türkçe uyarlaması ve cesur göndermeleriyle dikkatleri çeken Hedwig ve Angry Inch”, tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Trans şarkıcı Hedwig rolüne Yılmaz Sütçü’nün, Yitzhak karakterine ise Ayşe Günyüz’ün hayat verdiği oyunun yönetmen koltuğunda Barış Arman oturuyor. Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu’dan oluşuyor.

Kostümleri ve sahnesiyle de bir hayli dikkat çeken müzikalin, kostüm tasarımı ünlü modacı Tanju Babacan, sahne tasarımı sanatçı Cemal Yiğit Sütçü, dramaturjisi Dilek Tekintaş, koreografisini ve müzik direktörlüğünü Didem Atasoy, ışık tasarımını Önder Arık, ses tasarımını ise Timuçin Aksuer imzası taşıyor.

John Cameron Mitchell’in 1998 yılında yazıp sahnelediği oyun Hedwig ve Angry Inch” müzikali; trans şarkıcı Hedwig’in seyirciyi koltuğuna kilitleyen benzersiz hikayesini anlatıyor. Doğu Berlin’de yaşayan Hansel’in iki hayali vardır; rock yıldızı olmak ve öteki yarısını bulmak. Amerikalı bir askere aşık olunca ameliyatla cinsiyet değiştirmeyi kabul eder ama operasyon beklediği gibi sonuçlanmaz ve “bir ‘inch’ et öbeği” ile ortada kalır. Adını Hedwig olarak değiştirir ve Amerika’ya kaçar. Dindar genç şarkıcı Tommy’ye aşık olur. Tommy, onun şarkılarını kendine mal edip şöhrete adım atınca, Hedwig kendi kurduğu grupla onu gölge gibi izlemeye başlar… Ünlü şarkıcı Tommy Gnosis’in peşinden tüm dünyayı turlayan Hedwig’in yolu bu sefer İstanbul’a düşer.

Hedwig ve Angry Inch”, 31 Mart 2017, Cuma akşamı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde ve 2 Nisan 2017, Pazar akşamı saat 19:00’da Massk Sahne’de izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için:     biletix.com

www.kazandairesi.org/

www.instagram.com/kazandairesi

twitter.com/kazandairesiorg

www.facebook.com/kazandairesi

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here