“Nefertiti’nin Longplay’ı” Oyunu, 25 Mart’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde Başlıyor

“Nefertiti’nin Longplay’ı” oyunu, 25 Mart 2017, ( Cumartesi ) saat 20.00’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde başlıyor. Eğlenceli, tek kişilik kadın oyununun biletleri Biletix, Hayal Kahvesi internet sitesi ve gişesinde…

Nefertiti’nin Longplay’ı

Yazan : Ali Cüneyd KILCIOĞLU

Oynayan : Nur GÜRKAN

Müzik : Sanayi MUTLU

Işık : Hasan DEMİR

Sesleriyle oyuna destek veren Fatih ER, Ahmet TEKEŞ, Elif GÜNEY, Murat TOPAL, Nurcan YANIK, Erol ÖZDEMİR, Güner ÖZKUL, Tuğçe CAN, Müjgan DERVİŞ ve  Ali POYRAZOĞLU’na sonsuz teşekkürlerimizle.

 

Oyun Hakkında :

Sanatın devrim etkisi yaratan o kışkırtıcı gücüne aşık bir kadın, resim ve heykel sanatçısı Canan Yolcu, zamanın içinde kaybolmaya başladığını fark etti. “Dünya artık aşkla dönen bir gezegen değilken, sokağın dili iyice vahşileşmişken sanatın dili ne söylemeli?” diye düşündü.

Zamanın içinden seslendi Nefertiti: “Sanat, ben varsam var, ben yoksam yok.”

“Öyleyse bir şeyler yapmak lazım, kışkırtıcı bir şeyler, cesur bir şeyler,” dedi Canan; işte tam o anda hayata göz kırptı sanat.

“Şu aralar hep aynı rüyayı görüyorum. Ben yatağımda uyurken ölmüşüm. Çürüyüp kalmışım. Birkaç hafta sonra öldüğümü kokudan anlıyorlar. Kapıyı kırıp içeri giriyorlar, cesedimi taşıyorlar, şerefsiz yönetici asansörde yük taşıtmam diyerek cesedimi merdivenlerden indirtiyor. Dairelerinden çıkanlar benim hakkımda konuşuyorlar. Çığlık atarak uyanıyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here