Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin Rol Aldığı “Kader Arkadaşım” 16 ve 28 Mart’ta Gayrettepe KATS Sahne’de!

HAYATI ISKALAYAN İKİ KADININ KOMİK HİKAYESİ “KADER ARKADAŞIM”

Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin Rol Aldığı “Kader Arkadaşım” 16 ve 28 Mart’ta Gayrettepe KATS Sahne’de!

Her ikisi de farklı noktalarda hayatı ıskalamış iki kadın; cinayetten yargılanan bir suçlu ile meslek hayatının ilk davasını almanın heyecanını yaşayan bir avukat… Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin birlikte rol aldığı komedi oyunu “Kader Arkadaşım”, 16 Mart Perşembe ve 28 Mart Salı akşamları Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir.

Türk müziğinin en önemli ses sanatçılarından Kamuran Akkor’un ilk kez tiyatro sahnesine çıktığı “Kader Arkadaşım”; bir hapishanenin demir parmaklıkları arasında geçiyor. Tiyatro Şenay tarafından sahneye konan oyun; Gayrettepe KATS Sahne prodüksiyonuyla sahneleniyor.

Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin birlikte rol aldığı “Kader Arkadaşım”; cinayetten yargılanan bir umutsuz bir kadın suçlu ile onun için atanan, daha önce hiçbir davaya girmemiş ama mesleğini çok seven bir kadın avukatın komik hikayesini anlatıyor. Hayattan beklentisi kalmamış bir suçlu (Kamuran Akkor) ile hayatında daha önce hiçbir davaya girmemiş ama meslek aşkıyla yanıp tutuşan bir avukat (Özden Çiftçi) kafa kafaya verirse ne olur? Hayatlarını kaçırmış bu iki insan, ortak bir noktada nasıl buluşur ve kim kime yardım eder? Birbirlerini tanımazken bir anda kader arkadaşı olan bu iki kadının, birlikte girmeleri gereken bir dava ve mutlu olmayı bekledikleri bir sonuç vardır…

John Mortimer’ın yazdığı, Zeynep Küpeli’nin Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini Onur Şenay’ın üstlendiği “Kader Arkadaşım”ın dekorları ve kostümleri ise Oxana Cozlova tarafından hazırlandı. Oyun, Kamuran Akkor ile başarılı oyuncu Onur Şenay’ın Aralık 2015’te birlikte kurduğu sanat ve eğitim merkezi KATS Sahne’nin prodüksiyonuyla sahneleniyor.

Tek perdelik “Kader Arkadaşım” oyunu, 16 Mart 2017, Perşembe ve 28 Mart 2017, Salı akşamları saat 20:30’da Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here