Eskişehir Şehir Tiyatroları’ndan Yeni Oyun: Yalancı Aranıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Dimitri Psathas’ın kaleme aldığı ‘Yalancı Aranıyor” adlı yeni oyununun ilk gösterimini 7 Şubat 2017 Salı günü Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda sergiliyecek.

Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon projeleri arasında yer alan “Yalancı Aranıyor” adlı oyunun rejisini usta yönetmen Murat Atak üstleniyor. Panayot Abacı’nın çevirisini yaptığı oyun, siyaset dünyasındakilerin, yalan söyleme sanatı ile kol kola hareket ettiğinde, ne denli gülünç durumlara düştüğünü gösteren, nefes kesen bir komedi. 7 Şubat 2017 Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salon’unda sahnelenecek olan oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Ali Rıza Tekin ve mekân tasarımını Berna Kafkas gerçekleştirdi.

Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Zafer Ergül, Yalçın Özen, Umut Bazlama, Serkan Sezgin, Emir Murat İzci, Özgür Onan, Bilge Cezayirli, Savran Perk, Çiğdem Altuğ, Ecren Can Serim, Ezgi Coşkun, Berkay Gökçek’in rol aldığı ‘Yalancı Aranıyor’ sezon boyunca seyirci ile buluşmaya devam edecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here