ENKA’da Önce “Çocuklar” Sonra “Kozalar” Sahne Alacak

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 29. Yıl Tiyatro Buluşmaları kapsamında 19 Şubat Pazar günü “Barış için Müzik Orkestrası’nı, 23 Şubat Perşembe akşamı ise sezonun büyük beğeni toplayan oyunu “Kozalar”ı sahnesinde ağırlıyor.

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarından seçkin örnekleri seyircisiyle buluşturan ENKA Kültür Sanat, yeni haftada iki etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Haftanın ilk etkinliğinde, 19 Şubat Pazar günü Barış İçin Müzik Orkestrası, Neşeli Pazarlar etkinliğinde sahne alacak. El Sistema ve Sistema Europe programlarının Türkiye yürütücüsü olan Barış İçin Müzik Vakfı’nın yüzlerce imkanı sınırlı çocuğa evrensel müzik eğitimi vermek amacıyla hayata geçirdiği orkestra, geleceğin dinleyicisiyle buluşacak. Saat 11.30’da ENKA Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek konserde, 5 – 16 yaş arasındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak ağırlanacak.

Üç Kadın, Tek Perde!
Haftanın ikinci etkinliğinde ENKA Sahnesine, geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük sahne sanatları festivali olan Avignon Off’a kabul edilen ve prömiyerini de Fransa’da gerçekleştiren, Pangar Tiyatro Topluluğu’nun Kozalar oyunu konuk olacak. Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun rol aldığı ve güçlü performanslarıyla göz doldurduğu oyun, 23 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30’da sahnelenecek. Yazar Adalet Ağaoğlu’nun 46 yıl önce aynı adlı eserinden uyarlanan Kozalar, soğuk savaş ortamında kocalarının işten dönmesini beklerken evde vakit öldüren üç kadının hikayesini; oyun, terör, iç savaş, mülteci sorunu, kadının kimliği gibi temalar etrafında sahneye taşıyacak.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz. Etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için: Meral Gemici / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / meral@artipr.com.tr
Simge Akakça / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / simge@artipr.com.tr

Paylaş
Can Törtop
Yazar Hakkında: www.tiyatrodunyasi.com tiyatro portalının kurucusu ve editörüdür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda ve pek çok şirkette tiyatro eğitimi vermektedir. 2012 yılında Tiyatro Dünyası Oyuncuları adlı tiyatro grubunu kurdu. Halen bu ekipte oyunculuk yapmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here