Cesur Göndermeleri ve Hüzünlü İçeriğiyle Etkileyici Bir Müzikal: Hedwig ve Angry Inch

Cesur göndermeleri ve yer yer hüzünlü içeriğiyle sezonun en çok konuşulan oyunu; “Hedwig ve Angry Inch” tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor!

Kazan Dairesi bünyesinde, Barış Arman yönetmenliği ve Yılmaz Sütçü’nün sarsıcı performansıyla sahnelenen “Hedwig ve Angry Inch”, 23 Şubat’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

İnce esprilerin yerleştirildiği başarılı Türkçe uyarlaması ve etkileyici içeriğiyle dikkat çeken “Hedwig ve Angry Inch”; ameliyatla cinsiyetini değiştiren bir glam rock şarkıcısı olan Hedwig’in aşkı ve şöhreti arayışını eğlenceli ve bir o kadar sarsıcı bir dille anlatıyor. John Cameron Mitchell’in 1998 yılında yazıp sahnelediği “Hedwig ve Angry Inch”in, Türkçe çevirisi ve şarkı sözleri, müzikalin aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Yılmaz Sütçü’nün imzasını taşıyor. Başarılı müzikalin yönetmen koltuğunda ise Barış Arman oturuyor.

John Cameron Mitchell’in 1998 yılında yazıp sahnelediği oyun “Hedwig ve Angry Inch” müzikali; trans şarkıcı Hedwig’in seyirciyi koltuğuna kilitleyen benzersiz hikayesini anlatıyor. Doğu Berlin’de yaşayan Hansel’in iki hayali vardır; rock yıldızı olmak ve öteki yarısını bulmak. Amerikalı bir askere aşık olunca ameliyatla cinsiyet değiştirmeyi kabul eder ama operasyon beklediği gibi sonuçlanmaz ve “bir ‘inch’ et öbeği” ile ortada kalır. Adını Hedwig olarak değiştirir ve Amerika’ya kaçar. Dindar genç şarkıcı Tommy’ye aşık olur. Tommy, onun şarkılarını kendine mal edip şöhrete adım atınca, Hedwig kendi kurduğu grupla onu gölge gibi izlemeye başlar… Ünlü şarkıcı Tommy Gnosis’in peşinden tüm dünyayı turlayan Hedwig’in yolu bu sefer İstanbul’a düşer.

Trans şarkıcı Hedwig rolüne Yılmaz Sütçü’nün, Yitzhak karakterine ise Ayşe Günyüz’ün hayat verdiği oyunun yönetmen koltuğunda Barış Arman oturuyor. Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu’dan oluşuyor.

Kostümleri ve sahnesiyle de bir hayli dikkat çeken müzikalin, kostüm tasarımı ünlü modacı Tanju Babacan, sahne tasarımı sanatçı Cemal Yiğit Sütçü, dramaturjisi Dilek Tekintaş, koreografisini ve müzik direktörlüğünü Didem Atasoy, ışık tasarımını Önder Arık, ses tasarımını ise Timuçin Aksuer imzası taşıyor.

“Hedwig ve Angry Inch”, 23 Şubat 2017, Perşembe akşamı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için: biletix.com
www.kazandairesi.org/
www.instagram.com/kazandairesi
twitter.com/kazandairesiorg
www.facebook.com/kazandairesi

Paylaş
Can Törtop
Yazar Hakkında: www.tiyatrodunyasi.com tiyatro portalının kurucusu ve editörüdür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda ve pek çok şirkette tiyatro eğitimi vermektedir. 2012 yılında Tiyatro Dünyası Oyuncuları adlı tiyatro grubunu kurdu. Halen bu ekipte oyunculuk yapmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here