Kamuran Akkor’un İlk Tiyatro Deneyimi: Kader Arkadaşım

Kamuran Akkor, ilk kez tiyatro sahnesine çıktığı “Kader Arkadaşım” adlı komedi oyununda sahneyi tecrübeli oyuncu Özden Çiftçi’yle paylaşıyor. Tiyatro Şenay tarafından Gayrettepe KATS Sahne prodüksiyonuyla sahnelenen oyun; yıllar sonra ilk defa bir dava alan başarısız bir avukat ile onun kurtarmaya çalıştığı, hayattan ümidini kesmiş bir mahkumun komik hikayesini anlatıyor.

Türk müziğinin en önemli ses sanatçılarından Kamuran Akkor, tiyatro hayalini Tiyatro Şenay tarafından sahneye konan komedi oyunu “Kader Arkadaşım” ile gerçekleştiriyor. Oyun; Kamuran Akkor ile başarılı oyuncu Onur Şenay’ın Aralık 2015’te birlikte kurduğu kültür sanat ve eğlence merkezi Gayrettepe KATS Sahne’nin prodüksiyonuyla sahneleniyor.

Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin birlikte rol aldığı “Kader Arkadaşım”, bir hapishanenin demir parmaklıkları arkasında geçiyor. Hayattan beklentisi kalmamış bir suçlu (Kamuran Akkor) ile hayatında daha önce hiçbir davaya girmemiş ama meslek aşkıyla yanıp tutuşan bir avukat (Özden Çiftçi) kafa kafaya verirse ne olur? Hayatlarını kaçırmış bu iki insan, ortak bir noktada nasıl buluşur ve kim kime yardım eder? Birbirlerini tanımazken bir anda kader arkadaşı olan bu iki kadının, birlikte girmeleri gereken bir dava ve mutlu olmayı bekledikleri bir sonuç vardır…

John Mortimer’ın yazdığı, Zeynep Küpeli’nin Türkçeleştirdiği “Kader Arkadaşım”ın yönetmenliğini Onur Şenay üstleniyor. Oyunun dekorları ve kostümleri ise Oxana Cozlova tarafından hazırlandı.

Tek perdelik “Kader Arkadaşım” oyunu sezon boyunca Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Bilgi için: biletix.com
info@katssahne.com
www.tiyatrosenay.com
www.katssahne.com

Adres: Müselles Sok No:3 Gayrettepe/İstanbul
(Gayrettepe Metro ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı Yakını)
Tel: 0212 263 10 63 – 0539 545 21 21

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here