Kadın Dünyasının Kapıları “Demir” ile Aralanıyor!

Geçtiğimiz günlerde galasını gerçekleştiren ve izleyenlerden tam not alan “Demir”; kadının savruluşunu, sistemdeki yerini ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasının kapılarını aralıyor. Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”; 23 Kasım Çarşamba akşamı Barış Manço Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

İskoçyalı tiyatro oyunu, radyo, sinema filmi ve dizi yazarı olan Rona Munro’nun kaleme aldığı “Demir”; Serkan Üstüner yönetmenliğinde Güzin Özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla sergileniyor.
.
Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”in; kadrosunda; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay’ın yer alıyor. Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği oyunun, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro’nun dünyada en çok oynanan oyunu olma özelliğini taşıyan “Demir”;15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.

“Demir”; 23 Kasım 2016, Çarşamba akşamı 20:30’da Barış Manço Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Barış Manço Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için: www.biletix.com
www.tiyatromarti.com
facebook.com/tiyatromarti14/
twitter.com/tiyatromarti1
instagram.com/tiyatromarti/

Paylaş
Can Törtop
Yazar Hakkında: www.tiyatrodunyasi.com tiyatro portalının kurucusu ve editörüdür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda ve pek çok şirkette tiyatro eğitimi vermektedir. 2012 yılında Tiyatro Dünyası Oyuncuları adlı tiyatro grubunu kurdu. Halen bu ekipte oyunculuk yapmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here