2016-2017 Sezonu Darülbedayi Atölyesi Başvuruları Başladı

Şehir Tiyatroları sanatçılarının sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmesi amacıyla oluşturulan Darülbedayi Atölyesi Aralık 2016’da 3. sezon ücretsiz tiyatro kurslarına başlıyor.

Atölye kapsamında Nefes, Diksiyon, Sahne, Hareket, Müzik ve Dans dersleri gibi uygulamalı eğitimin yanı sıra; Tiyatro Tarihi, Metin İnceleme ve Karakter Çözümleme gibi kuramsal eğitim de verilecek.

Başvurular 9 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir. Başvuran adayların 17-18 ve 24-25 Aralık tarihlerinde yapılacak olan sınavlar için bir şarkı ve bir tirat hazırlamaları gerekmektedir.

Atölye için 17 yaş ve üzerindeki adayların başvuruları dikkate alınacaktır. Başvurular sonucunda seçilen adaylardan 17-25 ile 25 yaş ve üzeri olmak üzere farklı gruplar oluşturulacaktır.

Bilgi ve başvuru için; www.ibst.gov.tr adresini ziyaret ederek başvuru formunun doldurulması rica olunur.

100yilatolyesi@ibb.gov.tr Tel: 0216 492 90 82-84

Paylaş
Can Törtop
Yazar Hakkında: www.tiyatrodunyasi.com tiyatro portalının kurucusu ve editörüdür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda ve pek çok şirkette tiyatro eğitimi vermektedir. 2012 yılında Tiyatro Dünyası Oyuncuları adlı tiyatro grubunu kurdu. Halen bu ekipte oyunculuk yapmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here