10. Sezonunda Tiyatroadam’dan Nazım Hikmet’in Çarpıcı Eseri: İvan İvanoviç Var Mıydı, Yok Muydu?

“İnsan neden güç ve mevki sahibi olduğunda erdemlerini unutur?”

10. SEZONUNDA TİYATROADAM’DAN
NÂZIM HİKMET’İN ÇARPICI ESERİ;
“İVAN İVANOVİÇ VAR MIYDI, YOK MUYDU?”!

Tiyatroadam’ın merakla beklenen yeni oyunu, Nâzım Hikmet’in çarpıcı eseri “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”, 5 Ekim 2016, Çarşamba akşamı Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde perdelerini açıyor! Emrah Eren yönetmenliğinde, Tiyatroadam yorumu ile sahnelenecek olan oyun; erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsünü anlatıyor.

Tiyatroadam, 10. Sezonunda Nâzım Hikmet’in 1954 yılında Moskova’da yazdığı ve her dönem güncelliğini koruyan “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyunu ile yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

“İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”, Rusya’nın taşra kasabasında geçer. Petrof, insanlara kâğıtlardan çok inanan, kasabanın en sorumlu, mevki sahibi amiridir. Dürüst, yardım sever, iyi bir insan olan Petrof’u bütün kasaba halkı sevip saygı duymaktadır. Peki ya otorite? Petrof otorite sahibi midir? Erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsüdür bu… Trajik, komik, hipnotik bir öykü… Peki, ama bu öyküde “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”

Yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı oyununun, dekor ve kostüm tasarımında Barış Dinçel, ışık tasarımında Yüksel Aymaz, hareket düzeninde Esra Yurttut imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil yer alıyor.

Prömiyerini, 5 Ekim 2016, Çarşamba akşamı saat 20:30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde gerçekleştirecek olan “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”, 6 Ekim 2016, Perşembe akşamı ve 12 Ekim 2016, Çarşamba akşamı saat 20:30’da yine Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için: www.tiyatroadam.com
www.biletix.com

Adres: Caferağa Mah. Mühürdar Cad. Mataracı Han No:14 D:3 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 414 26 76 – 0507 116 18 18

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here