Eskişehir Şehir Tiyatroları, Çocuk Oyunuyla İlçelerde

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, tiyatroyu ilçede yaşayan çocukların ayağına götürüyor. Sönmez Atasoy’un eseri olan Yedi Köyün Yargıcı adlı oyun, Seyitgazi ve İnönü ilçelerinde ücretsiz izlenebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının minik izleyicileri için hazırladığı “Yedi Köyün Yargıcı” adlı çocuk oyunu ilçelerde yaşayan çocuklar için ücretsiz olarak sahnelenecek.

Seyitgazi ilçesinde 8 Nisan 2016 Cuma günü saat 12.00 ve 15.00 iki kez sahnelenecek Yedi Köyün Yargıcı adlı oyun, 15 Nisan 2016 Cuma günü de aynı saatlerde İnönü ilçesinde çocuklar için sahneye konacak.

Sönmez Atasoy’un kaleme aldığı “Yedi Köyün Yargıcı” adlı çocuk oyununun yönetmenliğini Özer Tunca üstleniyor. Oyunun dekor ve kostüm tasarımı Tülay Kale, ışık tasarımı Cüneyt Kapaklıkaya, koreografisi ise Umut Uca ve Seda Uca tarafından gerçekleştirildi.
Ücretsiz izlenebilecek oyunda, Anadolu kültürünün geleneksel motifleriyle bezeli köy seyirlik bir anlayışla sahnelenen oyunda, karşılaştığı insanları kandırmaya çalışarak hayatını sürdüren bir satıcının başından geçen olaylar anlatılırken, Dürüstlük, doğruluk, kardeşlik ve başkalarının hakkını yememek gerekliliği gibi erdemlerin altı çiziliyor. Oyunda Gamze Kılıkçı, Ceyda Çınar Onbul, Gülşah Eraraç, Nazlı İnan, Seçil Didem Üner, Pınar Bulgurcu, Özgün Can Karaburun rol alırken sahne üzerinde canlı müzik performanslarını ise Uğur Bayloz ve Serhat Matoğlu gerçekleştiriyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here