Tiyatro Gazetesi Mart 2016 Sayısı Çıktı

Tiyatro Gazetesi’nin mart sayısı çıktı. Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yılın en güzel ayıdır mart ayı. Tiyatro gazeteniz bu ay özellikle evinizden eksik olmasın.

Gazete, Mart 60. Sayısı ile okuyucusunu bekliyor. Küçük Harfler Büyük Düşler adını taşıyan ‘Çocuk Gazetesi’ eki ve Üniversite ekiyle yine tiyatroseverleri sevindirmeye devam ediyor.
Nazif Uslu’nun Genel Yayın Yönetmenliğinde Türkiye’nin dört bir yanından tiyatro haberlerine yer veren gazete, köşe yazıları ve tiyatro haberleriyle yine sizlerle.

Mart sayısında manşet ‘Sanat, aşk ve barış kenti Antalya’olurken, keyifli bir söyleşiyi de bizlere yansıttı. Antalya Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda neler oluyor sorusunu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür’le konuşan isim Tiyatro gazetesi Genel yayın Yönetmeni Nazif Uslu oldu.

‘Ankara Birlik Tiyatrosu Yeniden Yollarda’başlıklı söyleşiyi ise Gül Göker ile Bülent Aslan yaptı. Bu sayıda bol bol söyleşiler var. Bunlardan birisi de Ayşe Posta Yalıcı ile yapılan ‘Edirne Uzun Köprü’de Bir Tiyatro Sevdalısı’ başlıklı söyleşi. Nurhan Uslu sizler için sordu.

Çatalköy Belediyesi’nin bu yıl 6. kez düzenlediği Beşparmaklar Tiyatro Festivali Mart ayı boyunca sizlerle. ‘İzmir’de yüzlerce yıldır süren bir gelenek: Levantenler Tiyatrosu’ konusunda ise Ümit Görgülü, Vedat Murat Güzel ile söyleşti. Cem Karaca’nın Hayatı, Tek Kişilik Müzikli Gösteri Oldu: Ömrüm. Ayrıntıları gazetenizde.

Tamer Levent Tiyatro ve Biz’de Ortadoğu da Sanat’ı, Şirin İnci ‘Dendar bir yol hikayesi’, Ceren Olpak 10. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali: “Sanat ve Tabu’, Halit Karaata ‘Arkadaşım Nasreddin Marlon Hoca’, Kadir Bozkurt ise Bir ahlak dersi; Woyzeck başlıklı yazılarıyla gazetemizde.

Çiğdem Özçelik ‘ İzmir DT, Bir Garip Orhan Veli ve Ordu’derken, Müfit Semih Baylan ise ‘Baş Belası ve Zirzop Kral Trabzon Umut Tiyatrosu Prodüksiyonu olarak, Erol Küçükaksoy rejisi ile sahnede’ dedi bu ay. Serkan Fırtına’dan ise Ramazan Aksoy’un “Kral Oidipus, Hamlet ve Satıcının ölümü oyunlarında Trajik olan” adlı yapıtı üzerine bir değerlendirme var. Gülşah Özdemir Koryürek ise Rahmetle başlıklı yazısında Süleymaniye Külliyesini kaleme aldı.

Yrd.Doç.Dr. Rasim Aşın ‘Adana Şehir Tiyatrolarından Lise İdareci ve Öğretmenlerine 31. Liseler arası tiyatro şenliği Hazırlık Semineri’, İbrahim Kaşdaş ‘İstanbul Meydan Sahnesi Hatay’da “Hak Dostum Hak” dedi’ başlıklı yazısıyla okura seslendiler. Kübra Yüzüncüyıl Cengiz Korucu ile yaptığı söyleşide Devlet Tiyatrolarının dününü bugününü ve yarınını konuştu. Emre Işık ise Muzaffer Aksoy ile yaptığı söyleşide Her toplumda bir “Woyzeck” den bahsetti.

Örsan Gürkan Aplak Nerelere çoğul derken Hasan Çakmak, ‘Yaşam en yüce Değer’, Avni Rakop ise 3. Samsun Tiyatro Günleri Buluşmasını yazdı. dedi.

6. Sarıyer TiyatrOda Şenliği programının da yer aldığı Tiyatro Gazetesi 60. Sayısıyla yine dopdolu.

Tiyatro gazetesinin Üniversite ekinde ise ‘Hey gidinin Efesi’ başlıklı söyleşi ile Ümit Görgülü var. Yönetmen Abdurrahim Karademir ile yapılan bu söyleşi Dans tiyatrosu üzerine. Tuba İlmaz ‘İstanbul Devlet Konservatuarı Pandomim bölümü 10. Yılını kutluyor’, Leyla Ezgi Dinç ‘Odtü Oyuncuları’, Nurhan Uslu ‘27 mart Dünya Tiyatro günü’, İlayda Öncü ‘İstanbul Kumpanyası Kapı Çarptı ile seyircisiyle buluştu’, Erdoğan Eğmen ‘Kısa Kısa Tiyatro Dersi’, Büşra Elmaskaya ‘ASEM Kadın Oyunları 27 Mart’ı kutluyor’, Burak Timorci ise ‘Seyirci Olmak’başlıklı yazılarıyla sizlerle.

Ayrıca Üniversite Tiyatro gruplarına dair bilgilerin de yer aldığı gazete üniversite öğrencileri için özel olarak hazırlandı.

Ayrıca Çocuk Gazetesi Küçük Harfler Büyük Düşler, bu ay manşetine Sarıyer Belediye Tiyatrosu Çocuk Grubu’nun yeni oyununu taşıdı ‘Ve Momo Sahnede’ diyerek. Serkan Fırtına ‘Shakespeare’in Fırtınası’nin çocuk oyunu uyarlaması, Yard. Doç.Dr. Rasim Aşın ‘Adana Şehir Tiyatroları Çocuk tiyatro birimi’, Nedim Demir ‘Çukurova Tiyatroları’, Eşref Karadağ ‘Çocuk Tiyatrosunda Dil’, Ümit Görgülü ‘ Tiyatronun üvey evladı Çocuk Tiyatrosu’, Erdoğan Eğmen ‘Çocuk Tiyatrosu Neden mi Önemli’, Gülşah Özdemir Koryürek ‘Özel Çocuk Tiyatrolarında Değişmeyenler’, Nazif Uslu ‘Çocuk Tiyatrosunda güzel şeyler de oluyor’, başlıklı yazılarıyla okurlarını bekliyor. Çeşitli Tiyatro gruplarının oyunlarına dair haberlerin de yer aldığı Çocuk gazetesi, Tiyatro Gazetesinin eki olarak sizinle.

Tiyatro Gazetesi, mart ayında da elinizin altında çantanızda, kitaplığınızda , sehpanızda ilk elinize alacağınız rehber olmaya yine devam ediyor.

Tiyatro Gazetesi Yayın Kurulu
www.tiyatrogazetesi.net
tiyatrogazetesi@gmail.com
0212-621 81878

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here