Avrupa ve Anadolu Yakasında “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”

Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in aynı sahneyi paylaştığı, sezonun en ses getiren oyunu “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; İstanbul’un iki yakasında tiyatroseverlerle buluşuyor!

Dikkat çekici kadrosuyla yılın en iddialı bunalım komedisi olan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” İstanbul’da önce Avrupa yakasında ardından Anadolu yakasında sahnelenecek. Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabından aynı adla tiyatroya sahnelerine taşınan oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki “sistemli karışıklığını” sorguluyor.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, ardından Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komedi bir tiyatro oyununa dönüştürüldü. Yönetmenliğini Selen Uçer’in üstlendiği oyunun, dramaturgu Saim Güveloğlu, dekor ve kostüm tasarımcısı ise Natali Yeres.

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; 27 Şubat 2016, Cumartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 29 Şubat 2016, Pazartesi akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahnelendiği salonları gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için: aysaorg.com
biletix.com
facebook.com/aysatiyatro/

Grup indirimleri için: AYSA Organizasyon
Tel:0 212 2536711 – 05333734379

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here