Sömestr Özel Çocuk Tiyatrosu Şenliği Akatlar ve Kadıköy’de

Sarıyer Sanat Tiyatrosu’nun geleneksel hale gelen sömestr özel çocuk tiyatrosu programı 25 Ocak’ta başlıyor. 2-6 ve 6-14 yaş olmak üzere farklı yaş gruplarına hitap eden oyunlar Akatlar Kültür Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde sahnelenecek.

23 yıldır çocukları tiyatro ile buluşturan Sarıyer Sanat Tiyatrosu, sömestr tatiline özel çocuk tiyatrosu programı hazırladı. Her yıl sömestr tatiline özel tiyatro şenliği ile her yaştan çocuğu tiyatroya çeken Sarıyer Sanat Tiyatrosu, 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün Akatlar Kültür Merkezinde, 26 – 29 Ocak tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde sahne alacak.

Sömestrda müzikli danslı 7 farklı oyun
Sarıyer Sanat Tiyatrosu’nun şenliği, geniş repertuarından seçtiği yedi oyundan oluşuyor. Çocuk oyunları, 2-6 ve 6-14 yaş olmak üzere farklı yaşlardaki çocuklara hitap ediyor. Şenlik kapsamında sezonun yeni oyunu Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi, Rapunzel’in hikayesini farklı bir yorumla sahneye taşıyor. Geniş oyuncu kadrosu, müzik ve danslarıyla dikkat çeken oyun, eğlenceli senaryosuyla çocukları kendisine çekiyor. Tiyatro şenliğinde ayrıca Neşeli Günler (Sound of Music), Prens ile Denizkızı, Külkedisi Harikalar Diyarında, Aslan Kral, La Fonten Kabare ve Ali Baba’nın Çiftliği oyunları sahnelenecek. Tiyatro çocukları iki hafta boyunca her gün yeni bir oyunla buluşturacak.

“Oyunlarımız masal, anlattıklarımız gerçek”
Yarıyıl tatiline özel tiyatro şenliğini geleneksel hale getirdiklerini söyleyen Sarıyer Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Sabahattin Mutluer, “Sömestr özel tiyatro şenliğinde 5’inci yıla girdik. Her yıl binlerce seyirciyi tatil boyunca tiyatroyla buluşturuyoruz” dedi.

Masallar ve anonim öyküleri tiyatro sahnesine taşıdıklarını belirten Mutluer şunları söyledi: “Çocuklar sahnede masal gibi bir oyun izliyor ancak anlattığımız her şeyin gerçek hayatta bir yansıması var. Dostluğu, yardımlaşmayı, haksızlıklarla mücadeleyi, kötülüğe iyilikle karşılık vermeyi anlatıyoruz. Oyunlarımız masal, anlattıklarımız gerçek.”

Oyun biletleri, kültür merkezi gişelerinden ve Biletix.com’dan temin edilebiliyor.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Oyun Programı

26 Ocak (Salı) La Fonten Kabare 13:00
27 Ocak (Çarş) Aslan Kral 13:00
28 Ocak (Perş) Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi 13:00
29 Ocak (Cuma) Ali Baba’nın Çiftliği 13:00

Akatlar Kültür Merkezi Oyun Programı

25 Ocak (Pazartesi) Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi 13:00
26 Ocak (Salı) Külkedisi Harikalar Diyarında 13:00
27 Ocak (Çarş) Neşeli Günler 13:00
28 Ocak (Perş) Ali Baba’nın Çiftliği 13:00
29 Ocak (Cuma) Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi 13:00
1 Şubat (Pazartesi) Ali Baba’nın Çiftliği 13:00
2 Şubat (Salı) Külkedisi Harikalar Diyarında 13:00
3 Şubat (Çarşamba) Neşeli Günler 13:00
4 Şubat (Perşembe) Prens ile Denizkızı 13:00
5 Şubat (Cuma) Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi 13:00
Akatlar Kültür Merkezi Gişe: 0212 351 93 84

sariyersanat@outlook.com
www.sariyersanat.com
Facebook / Instagram / Twitter

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here