Şehir Tiyatroları’ndan Yeni Çocuk Oyunu: Karagöz’ün Uykusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2015-2016 sezonunda Karagöz’ün Uykusu adlı yeni çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor. Özgür Atkın’ın yazdığı Can Alibeyoğlu’nun yönettiği oyunun ilk gösterimi 21 Ocak 2016 Perşembe günü Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde yapılacak.

“Hoooor piiiş, hoooor piiiş. Yok olmadı. Hiiiiir poorrr, hiiiiir pooorrr. Yine olmadı… Uyuyamıyorum ” diyor Karagöz. Karagöz’ün uykusu kaçmış. Nerde bu uyku, kimde? Karagöz’e uyuması için yardımcı olmaya hazır mısınız?

Sahne tasarımını Okan Karaca’nın, kostüm tasarımını Onur Uğurlu’nun, ışık tasarımını Murat Özdemir’in, görüntü tasarımını Emre Turgaylı’nın, tasvir tasarımını Özgür Atkın ve Can Alibeyoğlu’nun dramaturgisini Dilek Tekintaş’ın yaptığı oyunda; Elyesa Çağlar Evkaya ve Lale Kabul rol alıyor.

3 yaş ve üzeri çocukların seyredebileceği oyun, 21 ve 28 Ocak 2016 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, 04 ve 11 Şubat 2016 tarihlerinde ise Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here